SolarEdge e-Mobilite Fiat E-Ducato için Akü Tedarik Edecek

SolarEdge, Fiat E-Ducato hafif ticari araç üretimi için tam elektrikli güç aktarım üniteleri ve bataryaları tedarik etmeye başlayacağını duyurdu.

“Çok popüler Fiat E-Ducato hafif ticari aracının elektrikli bir versiyonunu Avrupa pazarına tanıtan Stellantis için bu önemli anın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. SolarEdge, tam elektrikli motorlarımızı Stellantis’in uzmanlığıyla birleştirerek, pazara ticari müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veren ve şehir merkezlerinin karbon nötr hedeflerini karşılamaya yardımcı olan, sınıfının en iyisi bir LCV e-mobilite çözümü sunabiliyoruz ”dedi. İcra Kurulu Başkanı, Zivi Lando. “Stellantis’in 1. kademe tedarikçisi ve bu araçların ilk üretim serileri için tam elektrikli aktarma organları ve bataryalarının tek tedarikçisi olmaktan onur duyuyoruz.”

SolarEdge e-Mobilite bölümü, Ocak 2019’da SolarEdge tarafından yapılan bir satın almaya dayanmaktadır. E-Mobilite bölümü, yenilikçi yüksek performanslı güç aktarma organları ve elektrikli araçlar için yazılım da dahil olmak üzere elektrikli ve hibrit araçlar için uçtan uca çözümler geliştirmektedir. Satın alma, her iki şirkete de teknolojik sinerji getirdi ve Şirketin, dünyanın temiz bir enerji dönüşümü ve e-mobilite devriminden geçtiği bir zamanda ürün sunumunu güneşin ötesine genişletme planının bir parçası.

Kaynak: https://www.solaredge.com/SolarEdge-e-Mobility-To-Supply-Electrical-Powertrain-and-Battery-Solution-for-Fiat-E-Ducato