Şebekeden Bağımsız Prefabrik Yapı: JUPE

Business Insider’a göre, Startup Jupe, eski Tesla ve SpaceX tasarımcıları tarafından tasarlanan prefabrik portatif barınaklar satıyor.

Şebekeden bağımsız barınaklar, 111 fit kare yaşam alanı sunar ve kapsül başına 17.500 dolara mal olur.

Girişimin resmi web sitesinde “Jupe, ister geniş bir çölün ortasında, ister deniz kenarındaki rüzgârlı bir uçurumun veya kendi arka bahçenizde olsun, şehirden şebekeden bağımsız bir kaçış. “Birimlerin her yerde montajı kolaydır ve WiFi özelliklidir, doğal ve dijital dünyaya eşit bağlantı sağlar.”

CEO Jeff Wilson bir basın bülteninde “Dünyanın doğal harikalarını deneyimlemek, ilham verici olmayan bir yaşam alanında kalarak bağlantıyı kesmeye zorlanmak anlamına gelmemelidir” dedi. “Çoğumuzun gerçek bir kaçış için can attığı bu zamanlarda, Jupe sosyal olarak mesafeli seyahatler için mükemmel bir deneyim sunuyor.”

Jupe’nin sitesine göre, alüminyum takviyeli bölmeler bir Kraliçe boy yatağa, sehpalara, bir masa ve sandalyeye ve bir nedenden ötürü “ortalama boyutlu bir monolit” e sığabilir.

Wilson, “Bize ilham veren ve heyecanlandıran fikirlere döndük,” dedi. “2001: A Space Odyssey” deki monolitleri hatırlıyor musunuz? En son aydan Jüpiter’e sinyaller gönderdi. Görünüşe göre bu planlardan birkaçı Dünya’ya geri döndü. Onları yakaladık ve Jupe’yi yarattık. ”

Biraz daha fazla harcamak istiyorsanız, Jupe’nizi akıllı hoparlörler, kilitli bir kasa ve hatta şebekeden bağımsız tam bir deneyim için güneş panelleri ile donatabilirsiniz.

Jupes, iade edilebilir 99 $ depozito karşılığında ön sipariş edilebilir.

Kaynak: https://futurism.com/the-byte/former-spacex-designer-selling-pods-fhuman-habitation