Savion GES Projesi İçin Target ile Anlaştı

Kansas City merkezli Savion LLC, Houston yakınlarında geliştirmekte olduğu devasa bir güneş enerjisi projesi için Target Corp. ile 160 megawatt’lık bir enerji satın alma anlaşması imzaladı.

Proje Brazoria County’de ve Altın Toka Güneş Projesi olarak adlandırılıyor. İnşaatın 2022’nin sonunda ticari faaliyetle 2021’in sonlarında başlaması bekleniyor. 575.000’den fazla güneş paneli içerecek ve 200 megawatt güç üretecek. Hedef, 60 Hedef mağazanın veya 37.100 evin elektrik kullanımını dengeleyecek kadar enerji satın almaktır.

Minneapolis merkezli perakendeci (NYSE: TGT), sera gazı emisyonlarını 2030’dan önce% 30 azaltma taahhüdünde bulundu. Target, güneş enerjisi üretimine yatırım yapmanın yanı sıra, aydınlatmasını LED’lere dönüştürüyor ve 500 mağazaya güneş enerjili çatı panelleri ekliyor.

Savion ticari müdürü Diana Scholtes, “Savion, yeşil enerjiyi destekleme çabalarında dünyanın en güvenilir perakende markalarından biriyle çalışmaktan gurur duyuyor” dedi. “Ayrıca, Altın Toka Güneş Projesinin geliştirilmesi, işler ve emlak vergisi geliri yoluyla yerel ekonomik artışlarla birlikte Brazoria County’nin ev sahibi topluluğuna da fayda sağlayacaktır.”

Savion, Teksas’ta 1.500 megawatt’tan fazla güneş enerjisi portföyünü aktif olarak yönetiyor ve şu anda geliştirme aşamasında olan 600 megawatt’tan fazla enerji depolama projesine sahip. Genel olarak, Savion şu anda 11 gigawatt’tan fazla yenilenebilir enerji portföyüne sahip ve bu da onu ABD’deki en büyük endüstriyel ölçekli güneş enerjisi ve enerji depolama geliştiricilerinden biri yapıyor.

Şirket, müşteriler, ortaklar ve proje ev sahibi topluluklar için geliştirmenin tüm yönlerini yöneten yaklaşık 100 kişiyi istihdam etmektedir.

Savion, Enel Green Power’ın Lenexa merkezli Tradewind Energy Inc.’i Mart 2019’da satın almasının ardından kuruldu. Anlaşmanın bir kısmı, Tradewind’in kamu hizmeti ölçeğindeki güneş enerjisi işletmesi Savion’u Londra’daki Green Investment Group Ltd.’ye ayrı bir satışla ayırmaktı. merkezi Sidney’de bulunan uluslararası bir banka olan Macquarie Group Ltd.’nin alt kuruluşudur.