Romanya’da Elektrikli Otobüsler Popüler Hale Geliyor

Romanya’nın Köstence Şehri, Ocak ayındaki ilk araç siparişinin ardından BYD’den 20 elektrikli otobüs siparişi verdi.

BYD, Ocak ayında Romanya’da ilk elektrikli otobüs siparişinden kısa bir süre sonra, Karadeniz kıyısındaki Köstence şehri için 20 adet saf elektrikli 12 metrelik alçak tabanlı eBus siparişiyle kilometre taşını takip etti. Yeni araçlar teslim edildiğinde Köstence Şehri için ilk elektrikli otobüs olacak.

BYD için hızlı bir şekilde art arda gelen bu ikinci filo siparişi, geçtiğimiz ay Buzău Belediyesi’nde Transbus Buzău tarafından sipariş edilen ilk dokuz adet 12 metrelik e-otobüsü takip ederek Romanya’da e-mobilitenin hızlı bir şekilde alımına ve ayrıca BYD’nin inşa etme yeteneğine dair kanıtlar sağlıyor gelişen pazarlarda başarılı uzun vadeli ortaklıklar.

Macaristan’da üretilen elektrikli otobüsler
Köstence’nin yeni BYD emisyonsuz e-otobüs filosunun teslimi 2022 başlarında planlanıyor ve BYD’nin Romanya’daki ortağı New Kopel Car Import aracılığıyla teslim edilecek. Araçların çoğu, BYD’nin komşu Macaristan’daki Komárom’daki özel üretim tesisinde üretilecek. COVID-19 salgınına rağmen BYD, Avrupa’daki Toplu Taşıma Operatörleri için üretim ve teslimat programlarına tutarlı bir şekilde ulaşmıştır.

BYD, aynı zamanda, BYD’nin yeni enerji yönetimi ve batarya teknolojisinin yanı sıra araç tasarımı ve üretimindeki yeteneğinin altını çizerek, Köstence’nin yeni filosuna hızlı ve gece şarj altyapısının bir kombinasyonunu tedarik ediyor.

Toplu taşımanın sürdürülebilir bir geleceği için ilk adım
Köstence’nin BYD filosunun sipariş sözleşmesi, 10 Şubat’ta Köstence Belediye Binası’nda, Belediye Başkanı Vergil Chiteac’ın katılımıyla, Progams & Development İcra Direktörü Ani Viorica Merla, Proje Müdürü George Lupascu ve CT Otobüs Direktörü Bogdan Nita’nın eşlik ettiği Köstence Belediye Binası’nda resmen imzalandı Köstence ve BYD’nin Romanya’daki ortağı New Kopel Car Import’un CEO’su Tal Lahav, meslektaşları Hukuk Başkanı Stefan Ichim ve Teknik Direktör Madalin Ene ile birlikte.

İmza formaliteleri sırasında Belediye Başkanı Chiteac, “Romanya hükümetinin yardımıyla Köstence’deki toplu taşımacılığın uzun vadeli geleceğine ve gerçekten sürdürülebilir bir geleceğe doğru önemli bir ilk adım atıyoruz.” Dedi.

E-mobilite Romanya’ya ulaştı
Ocak ayında, BYD Europe’un Genel Müdürü Isbrand Ho, ilk Buzău siparişinin “… diğer Romanya kasabaları ve şehirleri için kendi vatandaşları için e-mobiliteyi tanıtmak ve güvenli, güvenilirliğin faydalarını gerçekleştirmek için bir şablon görevi göreceğine nasıl inandığını açıkladı. , rahat ve her şeyden önce temiz toplu taşıma. ”

Bu hafta yaptığı yorumda, “e-mobilite kesinlikle Romanya’ya geldi. Sadece iki hafta içinde, bu ülkenin iki büyük şehrinde Yerel Yönetimlerle ortaklıklarımızı pekiştirdik. Uzun vadeli bir e-mobilite çözümü ancak bu olumlu işbirliği ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etme taahhüdü sayesinde mümkün oldu. ”

Kaynak: https://www.pveurope.eu/e-mobility/emissions-free-buses-romania-electric-buses-getting-more-popular