OzEnergy ve Safety Respect İş Birliği

Türkiye’nin önde gelen güneş enerjisi oyuncularından OzEnergy A.Ş. ve İsveç merkezli kenar koruma uzmanı Safety Respect iş birliği protokolü imzaladı.
Türkiye’nin farklı bölgelerindeki çatı üzeri güneş enerji santrallerinin kurulumu, işletme ve bakımını üstlenen OzEnergy, yüksekte çalışma ve kenar koruma konularında global bir marka olan Safety Respect’in yüksek güvenlikli çözümlerini kullanacak.

OzEnergy A.Ş.’nin Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi oyuncusu olan Enerparc AG’nin bölgedeki tek partneri olduğunun ve iş yapış kültürlerine bunun büyük katkısının olduğunun altını çizen Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Koç, iş sağlığı ve güvenliği konularının kendileri için işin kalitesi kadar önemli olduğunu belirtti. Safety Respect gibi profesyonel bir firma ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirdi.

Dünya geneline yayılmış tedarik ve hizmet ağına sahip olduklarının altını çizen Safety Respect Türkiye Genel Direktörü Balkır Şimşekkan, kenar koruma mühendisliği, ekipman tedariki ve yerinde uygulamalarının özellikle çatı üzeri güneş enerji santralleri için kritik öneme sahip olduğunu belirtti. Ayrıca OzEnergy gibi konusunda uzman ve tanınmış bir firmanın, profesyonel yaklaşımından ve kendilerini tercih ettiklerinden dolayı teşekkür etti.