HT Solar, ABD‘nin Pensilvanya Eyaletine 4 MW’lık Güneş Paneli Tedariği Gerçekleştirdi

Dünyanın en büyük güneş paneli üreticileri arasında yer alan HT Solar, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde referans niteliğindeki bir projeye ürün tedariği gerçekleştirdi. 4,0 MWp’lik projede, HT markalı 350W polikristal güneş panelleri kullanıldı.

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW güneş paneli ve 400 MW güneş hücresi üretim kapasitesine sahip olan HT Solar; ABD, Ortadoğu ve Avrupa’ya gerçekleştirdiği ihracatlar sayesinde cirosunun %85’ini ihracattan karşılıyor. HT Solar, 2019 yılında 13.3 GW kurulum gerçekleşerek 77.7 GW solar kurulu güce ulaşan ABD’ye 400 MW güneş paneli ihracatı gerçekleştirdi. Aynı istikrarı 2020 yılında da sürdüren HT Solar, bu yılki kapasitesinin de büyük kısmını ABD ihracatına ayırarak yıl sonuna kadar büyük projelere panel tedariği sağlamaya devam edecek.

ABD’nin Pensilvanya eyaleti Ephrata’da arazi üzerine kurulan 4,0 MWp’lik güneş enerjisi santralinde HT markalı 350W polikristal güneş panelleri kullanıldı. Hücre üretimi ve UL sertifikası ile Türkiye’den Amerika’ya ihracat yapan tek firma olan HT Solar’ın en büyük pazarını yine ABD oluşturuyor.

HT Solar, Bloomberg New Energy Finance(BNEF) tarafından sektörün en prestijli listesi kabul edilen TIER- 1 PV Panel Üreticileri listesinde ana iştiraki olan HT-SAAE ile yer alıyor. Her çeyrekte yenilenen listede, HT-SAAE uzun yıllardır yerini korumaya devam ediyor.