HT Solar’ın Panelleri Türkiye’nin En Büyük Lisanslı GES’inde Kullanıldı

Çin devletine ait tek güneş paneli üreticisi olan HT Solar, Türkiye’nin şimdiye dek kurulan lisanslı en büyük Güneş Enerjisi Santrali olan, Karaman’da 620 dönüm arazi üzerinde inşa edilen ve anahtar teslim kurulumunu Tegnatia Enerji’nin yapmış olduğu, Teksin Enerji’ye ait projenin güneş paneli tedarikçisi oldu. Toplam 40 MW kapasiteli projede HT Solar’ın 158,75 mm yeni tip hücrelerle ürettiği 395 W Half-Cut güneş panelleri kullanıldı.

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW güneş paneli üretim kapasitesine sahip olan HT Solar, önemli projelerin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Güçlü finansal yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile hem Türkiye’de hem de dünyada daha fazla projenin çözüm ortağı olmayı hedefleyen HT Solar, bu kapsamda güçlü iş birliklerini de artırıyor. 2016 yılından bu yana Türkiye’den dünyaya 1 GW’dan fazla güneş paneli sevkiyatı yapan sirket, son olarak Türkiye’nin en büyük lisansli Güneş Enerjisi Santraline güneş paneli tedariği gerçekleştirdi.Karaman’da 40 MW kapasiteli, geçici kabule hazır hale getirilen projede 158,75 mm yeni tip hücrelerle üretilen 395 W half-cut güneş panelleri kullanıldı. Teksin Enerji’ye ait yatırımda, projenin anahtar teslim kurulumunu partner firmamız Tegnatia Enerji gerçekleştirdi.

Türkiye’nin En Büyük Projelerinin Çözüm Rrtağı

İstanbul’da 32.000 m2’lik alana kurulu fabrikasında 60 ve 72 hücreli olmak üzere 2 farklı boyutta güneş paneli üretimi yapan HT Solar’ın ürün portföyünde Mono-Perc,Bifacial, Bifacial Half-Cut, Bifacial Şeffaf Backsheet, Bifacial Şeffaf Backsheet Half-Cut, Siyah Panel, Half-Cut gibi farklı özelliklere sahip güneş panelleri bulunuyor. Portföyünü pazarda giderek artan talebe uygun olarak güncelleyen şirket, üretim hattını 158,75mm’lik hücrelerle üretim yapmaya uygun hale getirdi. Yeni yaptigi yatirimlarla birlikte 2021 yilindan itibaren 166mm ve 182mm’lik hucrelerle de üretime baslayarak hem Türkiye pazarina hem de global pazara en yenilikci urunleriyle hizmet vermeye devam edecektir.