HT Solar ISO 500 Listesinde Yükseldi

HT Solar ISO 500 listesinde en büyük yükselişi gösteren 3. şirket oldu.

İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019 Araştırması”nın sonuçları belli oldu. Listede, dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden HT Solar’ın önemli yükselişi dikkat çekti.

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 400 MW’lık güneş hücresi üretim kapasitesi ve 800 MW’lık güneş paneli üretim kapasitesine sahip olan HT Solar, İSO 500 Listesi’nde öne çıkan şirketler arasında yer alarak başarılarını sürdürmeye devam ediyor.

2018’de listenin 351. sırasında yer alan HT Solar bu yıl 191. sıraya yükselerek listede en büyük yükselişi gösteren 3. şirket olarak yer aldı ve bu başarısıyla listeye damgasını vuran şirketlerden biri oldu. Ayrıca sektöründen listede bulanan tek şirket olarak, pazardaki gücünü bir kez daha kanıtladı.

Dünyanın en iyi performans gösteren 6. üreticisi

Çin devlet şirketi HT-SAAE’ye bağlı bir kuruluş olan HT Solar, güçlü finansal yapısı ve üretim kapasitesi ile önemli global projelerin de çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Kurulduğu 2016 yılından bu yana küresel sevkiyatta 1GW’a ulaşan şirket, yine 2020 yılında PV Evolution Labs (PVEL) tarafından ‘’En İyi Performans Gösteren Üreticiler’’den biri seçilerek, dünya sıralamasında 6. sırada yer aldı ve Türkiye’de ürettiği güneş panelleriyle Türkiye’den listeye giren tek üretici olma başarısını gösterdi. Ürün portföyünde yer alan Bifacial,Bifacial Half-Cut,Bifacial Şeffaf Backsheet,Bifacial Şeffaf Backsheet Half-cut,Siyah Panel, Mono-Perc, Half-Cut gibi farklı özelliklere sahip güneş panelleri ile tüm dünyanın enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışan HT Solar, kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile daha fazla global projenin çözüm ortağı olmayı hedefliyor.