HT Solar ve Göktekin Enerji İş Birliği

Çin devletine ait tek panel üreticisi olan HT Solar ile sektörün öncü EPC firmalarından Göktekin Enerji iş birliğini artırıyor. İki şirket arasında sene başında imzalanan 100 MW’lık iş birliği anlaşmasına ek olarak 100 MW’lık bir anlaşma daha imzalanarak, 2020 yılı için 200 MW’lik hacme ulaşıldı.

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yılda 800 MW güneş paneli ve 400 MW güneş hücresi üretim kapasitesine sahip olan HT Solar, pazara yön veren çalışmalarıyla Türkiye’de son yıllarda artış gösteren projelere panel tedariki sağlamaya ve önemli projelerin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. 2016 yılından bu yana Türkiye’den dünyaya güneş paneli sevkiyatını 1GW’ a ulaştırarak; güçlü finansal yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile hem Türkiye’de hem de dünyada daha fazla projenin çözüm ortağı olmayı hedefleyen HT Solar bu kapsamda güçlü iş birliklerini de artırmaya odaklandı. Türkiye genelinde, güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları konusunda mühendislik, proje ve danışmanlık hizmeti veren, ayrıca anahtar teslim güneş enerjisi santralleri ve çatı GES’ler kuran Göktekin Enerji ile HT Solar işbirliğini güçlendirme kararı aldı.

2020 yılı başında sözleşme imzaladığı sektörün öncü EPC firmalarından Göktekin Enerji ile iç pazarın temiz enerji ihtiyacına yanıt veren HT Solar, bu iş birliğini büyütüyor. HT Solar Enerji Genel Müdürü Bao Yue ve Göktekin Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Abdullah Göktekin’in İstanbul’da gerçekleştirdiği imza töreninde, iki şirket arasında sene başında imzalanan 100 MW’lık iş birliği anlaşmasına ek olarak 100 MW’lık bir anlaşma daha imzalandı ve 2020 yılı için 200 MW’lık hacme ulaşıldı.

Türkiye’de EVD Sertifikasına Sahip Tek EPC Firması

2015 yılında kurulan, 2017 yılında ise EPC faaliyetlerine başlayan Göktekin Enerji, ülkemizde sadece 28 şirketin sahip olduğu EVD (Enerji Verimliliği danışmanı) sertifikasına sahip, Türkiye’deki tek EPC firması olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde arazi tipi ve çatı tipi GES inşaatlarına devam eden Göktekin Enerji, HT Solar iş birliği ile yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımının ülke genelinde yaygınlaştırılmasına da katkı sunacak.