GÜNSEL Dünya Basınında Büyük Ses Getirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL’in, MÜSİAD EXPO 2020’de küresel otomotiv piyasasının vitrinine çıkması dünya basınında geniş yer buldu. Aralarında Bosna Hersek, Kolombiya, Bolivya, Katar, Meksika ve Azerbaycan’ın yer aldığı birçok ülke medyasında GÜNSEL, “Türk Dünyasının Otomobili” olarak tanımlanarak büyük övgüler aldı.

AZERBAYCAN BASINI: “AKDENİZ’İN TESLA’SI YOLA ÇIKMAK İÇİN GÜN SAYIYOR”

Azerbaycan’da yayın yapan Kanal 8, GÜNSEL’i haberleştirirken “Akdeniz’in Tesla’sı yola çıkmak için gün sayıyor” başlığını kullandı. GÜNSEL’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Yakın Doğu Üniversitesi tarafından hayata geçirildiği vurgulanan haberde, ‘Cumhuriyet için en ilginç ve stratejik adımlardan biri’ olarak tanımlandı. GÜNSEL B9’un mühendislik ve tasarım açısından büyük ilgi uyandırdığı aktarılan haberde, GÜNSEL’in komşu ülkelere ve Türk ülkelerine ihraç edilmesinin beklendiği belirtildi. Kanal 8’in yanı sıra Azerbaycan’da başta Gulistan olmak üzere gazete ve internet sitelerinde de GÜNSEL’e yer verildi.

RUSYA BASINI: “DENEYİMLE İMKANINA KAVUŞTUĞUMUZ GÜNSEL 0’DAN 100 KİLOMETREYE 8 SANİYE GİBİ KISA BİR SÜREDE ULAŞIYOR.”

Rus Federal Haber Ajansı Sputnik de Günsel’le ilgili geniş bir haber hazırladı. GÜNSEL’in 0’dan 100 kilometreye 8 saniye gibi kısa bir sürede ulaştığını vurgulayan Sputnik, aracın tasarımından da övgüyle söz etti. “GÜNSEL’in dış tasarımı modası geçmeyecek şekilde dizayn edilmiş” ifadesini kullanan Sputnik, “Dijital kadrana sahip olan GÜNSEL’in iç tasarımında yenilikçi ögeler bulunuyor” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2020/12/14/kktcnin-yerli-ve-milli-otomobili-gunsel-dunya-basininda-buyuk-ses-getirdi