GTC’nin Van’da Kurduğu 2 MW’lık GES Projesi

GTC’nin Van ilinde kurduğu 2 MW’lık GES kurulumu zorlu geçen kış aylarında yüksek verim trendini koruyarak yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Arazi tipi kurulumda her biri 1089.9 kWp olan 2 sahadan oluşan projede toplam 3633 adet 300 W gücü değerindeki paneller kullanılmıştır. Paneller sabit sistem üzerine 25 derecelik açıyla kuruldu.

Yaklaşık 10 aydır devrede olan saha ilk günden itibaren toplam 3.552 GW enerji üretimi gerçekleşti. Sahada kullanılan paneller hem özgün tasarım özelliği hem de çalışma performansı ile ayrıcalıklıdır.

Çerçevesiz panel olma özelliğiyle üzerinde kar biriktirmeyen yapısının yanı sıra çift yüzlü panel olma ayrıcalığıyla karlı zeminden yansıyan güneş ışınlarının etkisiyle daha yüksek çalışma performası garanti ediyor.

Ayrıca 7200 Pa’a kadar kar yükü dayanıklılığı ile yüksek rakımlı sahalarda ve olumsuz hava koşullarında standart panellere göre yüksek mekanik dayanıklılık sağlıyor.

Her koşulda ve her iklimde yüksek güvenlik ve maksimum verimlilik hedefiyle yola çıkan GTC, 2013 yılından itibaren kesintisiz sürdürdüğü ARGE çalışmalaryla 2015 yılında Sanayi Bakanlığı tarafından Güneydoğu Anadolu’nun ilk ARGE Merkezi olarak tescillenmiştir. ARGE merkezi çatısı altında GTC güneş paneli fabrikası yeni nesil ürünleriyle ile fark yaratmaya devam ediyor.