GoodWe, Wood Mackenzie’in “Hibrit İnverter Tedarikçileri”nin Global Sıralamasında 1. Sırada

GoodWe, Wood Mackenzie’nin Global PV Inverter Pazar Payları Tam-Yıl 2019 başlıklı raporunda küresel ölçekte hibrit invertör tedarikçileri arasında %15’ten fazla küresel pazar payı ile 1 numaraya yükseldi.

GoodWe, 200’den fazla solar araştırmacımız tarafından geliştirilen büyük Ar-Ge çalışmaları sayesinde, geniş yelpazeli ürünleri ile enerji depolama segmentinde liderliğe ulaşmış durumda. 2014 yılının başlarında güneş enerjisi depolama alanında aktifleşmeye başlayan GoodWe; tek fazlı ve üç fazlı, yüksek voltajlı ve düşük voltajlı, DC bağlantılı ve AC bağlantılı retrofit çözümlerini kapsayan 3 kW’tan 100 kW’a kadar endüstrinin en kapsamlı depolama portföyüne sahip bir konuma geldi.

Şu anda GoodWe’nin hibrid invertör portföyü, farklı uygulama senaryoları için; ES, EM, ET, EH, BT, BH, SBP, ETC, BTC, SEA serilerinden oluşmakta ve depolama sektörü için büyük bir potansiyel sunmaktadır. Bu ileri teknolojili seçkin ürünler sayesinde GoodWe; Krannich Solar, Voltalia, Memodo gibi sektörün önde gelen küresel distribütörleri ile stratejik işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. Enerji depolama kategorisinde, özellikle; Avrupa, Güney Afrika ve Avustralya’da en üst sırada yer alan GoodWe’nin; İtalya, Almanya ve Avustralya gibi elektrik fiyatlarının yüksek olduğu pazarlarda, FIT ve yüksek elektrik faturaları nedeniyle artan talebe istinaden, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak amacıyla hibrit invertörler tercih edilmektedir. GoodWe’nin yedekleme fonksiyonu, zorlu hava koşullarında bile 24 saat kesintisiz güç sağlamaktadır. Elektrik şebekelerinin güvenilmez veya yetersiz olduğu ülkelerde; hibrit sistemler, kendi kendine yeterlilik için en iyi alternatifi sağlamaktadır.

GoodWe, TÜV Rheinland’ın “All Quality Matters” ödülünü 2015 yılından bu yana dört yıl üst üste kazanmıştır. 2015’teki tek fazlı ES serisinden, 2017’deki SBP serisine ve 2018’deki üç fazlı ET serisine dek ödüllü tüm ürünler, GoodWe’nin depolama segmentindeki kapsamlı ve mükemmel yeteneğini kanıtlamaktadır. Tüm GoodWe depolama ürünleri, benzersiz bir UPS işlevi (Kesintisiz Güç Kaynağı) ile donatılmıştır. Piyasadaki mevcut EPS fonksiyonları (Acil Güç Kaynağı) ile karşılaştırıldığında; UPS, 7/24 kesintisiz güç kaynağını garanti eden ve 10 milisaniyeden daha kısa bir otomatik geçiş süresine sahip olması sebebi ile klimalar veya buzdolapları gibi endüktif yükler için çok daha uygundur.

GoodWe CEO’su Daniel Huang ise ödül sonrası şunları belirtti;

“Dünyadaki 1 numaralı Hibrid İnverter Tedarikçisi olmak; GoodWe’nin, gelişmeye devam etmesini sağlayan bir motivasyon kaynağıdır. GoodWe, her zaman yüksek kaliteli invertörler sunmanın en önemli rekabet avantajı yarattığını ve devam eden enerji dönüşümünde ana katkısı olduğunun bilincindedir. Müşterilerimize ve ortaklarımıza, bize sağladıkları destekleri ve seçkin ürünler sunmamıza yardımcı olan tüm değerli geri bildirimleri için teşekkür ederiz.”