GoodWe GEP İnverter Serisi Ticari ve Endüstriyel Sektörü Hedefliyor

ABD merkezli sanayi devinin yaptığı açıklamaya göre, bir dizi GE markalı güneş inverteri Avustralya’da satışa sunuldu ve “dünyanın herhangi bir ülkesinden” önce Down Under satışa çıktı ve pazarın “en üst düzeyini” hedefledi.

GoodWe tarafından GE Solar Inverter adı altında üretilen yeni inverter serisi iki fazlı GEP 3-5kW, GEP 5-10kW ve üç fazlı GEP 29.9-60kW, ticari ve endüstriyel sektörü hedefliyor.

GEP 3-5kW “küçük”, ancak %50 DC aşırı yükleme, %10 AC aşırı yükleme ve %98,3 maksimum verimlilik kapasitesine sahip ve bu da GE’nin “benzersiz bir rekabet avantajı” olarak tanımlanıyor.

GEP 5-10kW, maksimum güç tutma ve minimum güç kaybı için 3 MPPT (Maksimum Güç Noktası İzleme) ile konut segmenti için nihai çözüm olarak faturalandırılır.

Literatür, “Yalnızca 80V’luk bir başlangıç ​​voltajıyla, bu üstün, akıllıca verimli invertör, güneş enerjisinden gün doğumundan gün batımına kadar ışınlama ve hava koşullarından bağımsız olarak özellikle tasarlanmıştır” diyor.

GE Licensing’in kıdemli genel müdürü Thomas Buccellato, “Analistlerimiz birinci sınıf ürünlere ihtiyacımız olduğunu biliyordu, çünkü markaya son kullanıcı bağlılığının da yüksek beklentileri beraberinde getirdiği pazarın üst düzeyini hedefleyeceğiz” dedi.

Yeni ürünler, Avustralya Enerji Piyasası Komisyonu tarafından bu hafta kesinleştirildikten sonra Aralık 2021’de yürürlüğe giren katı yeni inverter standartlarıyla ilginç bir zamanda Avustralya pazarına geliyor.

Burada Bir Adımda bildirildiği üzere, AS / NZS 4777.2 bölüm 2’ye yapılan güncellemeler, Ulusal Elektrik Piyasasına bağlanan tüm yeni inverterlerin, ev enerji sistemlerinin “ takılıp kalmamasını ” sağlamak için düşük voltajda bozulma sürekliliğine sahip olmasını zorunlu kılmaktadır. veya ağda voltaj kesintileri olduğunda bağlantıyı kesin.

Kural değişikliği, Avustralya Enerji Piyasası Operatörü tarafından talep edilmişti, çünkü üç kişiden biri, şebekedeki anlık talebin yüzde 50’sine ve önemli ölçüde daha fazlasına hızla katkıda bulunan dağıtılmış bir enerji kaynağı üzerinde daha fazla kontrol ve görünürlük elde etmeye çalışıyordu. Güney Avustralya’da.

Bu amaçla GE, inverterlerinin en yüksek kalite ve güvenilirliği sağlamak için “en yeni ve en gelişmiş özelliklere” sahip olduğunu garanti eder ve Avustralya’da özel bir GE Solar Inverter ekibi tarafından desteklenecektir.

GEP 5-10kW invterter için “koruma” özelliklerini aşağıdaki tabloda ve diğer iki invertör için de ürün sayfalarından burada görebilirsiniz.

Açıklamada, “GE Solar Inverter’ın hedefi, Avustralya’nın yenilenebilir enerji dönüşümüne önemli bir katkıda bulunmak ve sürekli büyüyen Avustralya güneş enerjisi endüstrisinde önemli bir teknolojik yenilik yapmaktır” diyor.

İnverterler, GE Solar Inverter’ın One Stop Warehouse ve MMEM Green Tech dahil olmak üzere aday gösterilen ortaklarından satın alınabilir.

Kaynak: https://onestepoffthegrid.com.au/energy-giant-ge-chooses-australia-to-launch-its-first-branded-solar-inverters/