GoodWe, 2021 SPI Testinde En Verimli APAC Üreticisi Olarak Listelendi

Berlin’deki ünlü University of Applied Sciences (HTW), yakın zamanda PV sistemleri için en verimli ev depolama sistemlerini inceledi. Bu yılki PV depolama testinde GoodWe’nin hibrit inverterleri ve yüksek voltajlı bataryaları bir kez daha ilgi odağı olmayı başardı.

” Electricity Storage Inspection 2021″ kapsamında Sistem Performans Endeksi’ni (SPI) belirlemek için 5kW ve 10kW güç sınıflarında toplam 20 farklı depolama sistemi incelendi. Test edilen iki GoodWe hibrit inverter olan GoodWe ET ve GoodWe EH modelleri, sırasıyla %93.4 ve %91,2’lik bir Sistem Performans Endeksi (SPI) elde etti.

Bu olağanüstü sistem verimliliği ile GoodWe 5000-EH, konut tipi inverter klasmanında (5kWp PV ile 5MWh/a tüketim) başarıyla 2. sırayı aldı. GoodWe 10k-ET de çok iyi performans göstererek 1,7 puan farkla en iyi 2.sırayı almaya hak kazandı.

HTW araştırmacıları tarafından belirlenen Sistem Performans Endeksi (SPI) ekonomik bir endekstir ve test edilen depolama sisteminin ideal bir depolama sistemine kıyasla elektrik maliyetlerini ne kadar azalttığını göstermektedir. Dönüştürme verimlilikleri, kontrol hızları veya stand-by tüketimi gibi verimlilik ile ilgili özellikler ne kadar iyi olursa, elde edilen maliyet tasarrufu da o kadar yüksek olmaktadır. Bir noktanın maliyet açısından yarattığı fark, yüksek bir doğruluk derecesi ile belirlenebilir.

Çalışmanın bir diğer odak noktası, PV depolama sistemlerinin tasarımıdır. Yapılan simülasyonlar ve analizler, PV sisteminin yanı sıra depolama sisteminin talebe göre boyutlandırılmasının da özellikle ekonomik açıdan önemli olduğunu göstermektedir. PV sistemi ne kadar büyükse, önlenen CO2 emisyonları da o kadar yüksek olmaktadır. Öztüketim oranını artırmak ve CO2 emisyonlarını azaltmak için güneşten enerji üretmeye uygun herhangi bir çatı yüzeyi kullanılmalıdır. Test edilen iki GoodWe hibrit inverter 5000D-EH ve 10k-ET’nin kullanımı ve basit bir PV depolama sisteminin kurulumu, ev sahibine yalnızca CO2 emisyonları açısından değil, aynı zamanda finansal olarak da fayda sağlamaktadır.

GoodWe Depolama Çözümleri Hakkında

GoodWe, tek fazlı, üç fazlı, yüksek voltajlı ve düşük voltajlı bataryaları da kapsayan piyasadaki en geniş depolama ürünleri yelpazesine sahiptir. GoodWe, farklı uygulama senaryoları için depolama çözümlerini araştırmaya ve geliştirmeye büyük yatırım yapmaktadır. Elektrik fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak için hibrit inverter kurmayı tercih eden ev sahiplerinin sayısı oldukça artmıştır.

Şebekenin dengesiz veya kötü koşullarda olduğu ülkelerde tüketiciler elektrik kesintilerinden etkilenmektedir. GoodWe’nin yedekleme fonksiyonu, zorlu hava koşullarında 24 saat boyunca sabit güç kaynağı sağlamaktadır.
GoodWe hibrit sistemleri / konut, ticari&endüstriyel segment için sabit kesintisiz güç temin etmek adına en iyi çözümdür.

GoodWe ET Serisi Hakkında
İnverter Adı: GoodWe ET Serisi, Üç Fazlı Hibrit İnverter

Benzersiz Özellikler:
• %98,2’ye kadar maksimum verimlilik
• Kesintisiz Güç Kaynağı
• Geniş akü voltaj aralığı
• Fansız tasarım, sessiz çalışma

Yüksek voltajlı akü ile uyumlu üç fazlı hibrit inverter kesinlikle yıldız bir ürün olup, Avrupa’daki depolama pazarına mükemmel şekilde uygundur. 5kW, 8kW ve 10kW güç aralığını kapsayan ET serisi, güç çıkışını en üst düzeye çıkarmak için %10’a kadar aşırı yüklemeye izin verir ve endüktif yüklere 10 milisaniyeden daha kısa otomatik geçiş süresiyle Kesintisiz Güç Kaynağı sunar. şebeke dolduğunda şebekeye bağlı tasarruf sağlar. Şebeke kapalıyken veya tehlikeye girdiğinde şebekeden bağımsız olarak çalışır.

GoodWe EH Serisi Hakkında
İnverter Adı: GoodWe EH Serisi, Tek Fazlı Hibrit İnverter

GoodWe EH Serisi, yüksek voltajlı bataryalarla kullanım için özel olarak tasarlanmış tek fazlı, şebekeye bağlı bir solar inverterdir. İnverter, sonunda tam bir enerji depolama çözümü elde etmek isteyebilecek kullanıcılar için “Battery Ready”” seçeneğine sahiptir; Sadece bir aktivasyon kodu satın alarak EH, eksiksiz bir ESS sistemine kolayca yükseltilebilir. Ürünün iletişim kabloları önceden kablolanmış olarak gelmektedir, bu durum kurulum süresini önemli ölçüde azaltmaktadır. Tak ve Çalıştır AC konnektörü de çalıştırma ve bakımı daha kolay hale getirmektedir.

EH, yüksek voltajlı bataryalarla(85-450V) uyumludur ve 0,01 saniyeden daha kısa sürede (UPS seviyesi) otomatik olarak yedekleme moduna geçebilir ve kritik yüklerin kesintiye uğramamasını sağlar. 20W’dan daha düşük bir güç sapması ile bu inverter, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Ek olarak, ağır yükler için güç sağlamak üzere şebekeden PV’ye geçmenin 9 saniyeden daha kısa sürmesi sayesinde kullanıcıların şebekeden pahalı alımlardan kaçınmasına yardımcı olmaktadır.