HT Solar ve Göktekin Enerji Sanayinin Enerji İhtiyacını Karşılıyor

1,2 GW güneş paneli üretim kapasitesine sahip fabrikasında ürettiği güneş panellerini, dünyanın dört bir yanına ihraç eden HT Solar, sektörün öncü EPC firmalarından Göktekin Enerji ile sanayi projelerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Son olarak Göktekin Enerji ile iş birliğinde HT Solar, farklı sektörlerde hizmet veren firmaların projelerinde, kendi ürettiği güneş panelleri ile yer aldı.

Pazara yön veren çalışmalarıyla Türkiye’de son yıllarda artış gösteren projelere güneş paneli tedariği sağlamaya devam eden HT Solar, Göktekin Enerji ile olan mevcut iş birliğini güçlendirdi. 2019 ve 2020 yılında birçok projede iş birliği yapan iki şirket, 2021 yılında da sanayide verimlilik arayışını maksimize etmeyi hedefliyor.

Göktekin Enerji iş birliğiyle ülkenin rekabet gücü geleceğe taşınıyor

Türkiye’deki referans projelere çözüm ortağı olan HT Solar, Türkiye pazarında 2020 içerisinde kurulan güneş enerji santrallerinin yaklaşık yüzde 40’ına güneş paneli temin etti. HT Solar’ın en önemli partner firmalarından Göktekin Enerji ile yürüttüğü projelerde; Adana’da toplam 33 MWp, Van’da 13,7 MW, Osmaniye’de 11,5 MW, Erzurum 8,4 MW, Gaziantep’te 7 MW, Ağrı’da 7MW, İzmir’de 5,7 MW, Kahramanmaraş’ta 3,9 MW, Eskişehir’de 1,6 MW, Niğde’de 1,3 MW, Kayseri’de 1,2 MW, Balıkesir’de 1,1 MW ve Mersin’de 1 MW kapasiteli projelere güneş panelleri tedarik edildi. HT Solar’ın bu iş birlikleriyle birlikte Türkiye’deki referansları 700 MW’ı geçmiş bulunuyor. HT Solar, referans projelere çözüm ortağı olmayı 2021 yılında da sürdürüyor. Yenilenebilir enerjinin iki önemli oyuncusunun yürüttüğü bu iş birliği, Anadolu’da yer alan kurumlarda güneş enerjisi kullanımının artması için çok önemli bir rol üstleniyor.

Güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları alanında mühendislik, proje ve danışmanlık hizmeti veren Türkiye’deki tek EVD belgesine sahip EPC firması Göktekin Enerji, kurulduğu günden bu yana 250 MW’ın üzerinde anahtar teslim GES projesini tamamladı.

Olumlu demografik eğilimler, yüksek şehirleşme hızı ile birlikte artan enerji talebinde ivme yakalayan HT Solar, sanayide yenilebilir ve sürdürülebilir güneş enerjisinin tercih edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.