Teksas Güneş Enerjisi Depolama Projesi Üzerinde Çalışmaya Başladı

Enel Green Power Kuzey Amerika, Dallas’ın batısında, Haskell County, Teksas’ta bulunan 284 MW Azure Sky solar + depolama projesinin inşaatına başladı.

Bu, Enel Green Power’ın Kuzey Amerika’daki, yenilenebilir enerji santralini şebeke ölçeğinde pil depolamayla bütünleştiren ikinci hibrit projesidir. Home Depot, Azure Sky güneş enerjisi projesinin 75 MW’lık kısmından üretilen elektriği bir enerji satın alma anlaşması (PPA) aracılığıyla tedarik edecek. Azure Sky solar + depolama projesi, 81 MW pil ile eşleştirilmiş 284 MW1’lik bir fotovoltaik (PV) tesisinden oluşuyor ve 2021 yazında faaliyete geçmesi bekleniyor.

“Enel Green Power, Kuzey Amerika’da depolama konusunda ciddidir. Lily projesini duyurmamızdan sadece birkaç ay sonra gelecek olan Azure Sky’ın çığır açması, enerji şebekelerini daha da stabilize ederken yenilenebilir enerji üretecek esnek, hibrit tesisler ile sürdürülebilir bir geleceğe doğru atılan bir başka adımdır, ”diyor yeni atanan CEO’su Salvatore Bernabei Enel Green Power ve Enel’in Küresel Elektrik Üretimi iş kolu başkanı dedi. “Bu proje, inovasyonla beslenen enerji geçişinin dayanıklılığının ve ticari müşterilerden gelen yenilenebilir enerji için sürekli bir iştahın kanıtıdır.”

Home Depot’un Azure Sky solar + depolama projesinden satın alacağı enerji, 150’den fazla Home Depot mağazasına güç sağlayacak. Bu, Home Depot’un en büyük yenilenebilir enerji tedarikidir. Ev tadilatı perakendecisinin 335 MW yenilenebilir veya alternatif enerji üretme veya tedarik etme sürdürülebilirlik hedefine karşı önemli ilerleme kaydetmesine yardımcı olacaktır.

The Home Depot’un baş sürdürülebilirlik sorumlusu Ron Jarvis, “Enel Green Power ile işbirliğimiz, tesis dışında üretilen sürdürülebilir enerjiden yararlanma çabalarımızı güçlendiriyor” dedi. “Yalnızca enerji seçeneklerimizi genişletmek ve karbon ayak izimizi azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda The Home Depot yenilenebilir kaynaklardan enerji satın aldığında veya ürettiğinde, temiz enerji alternatifleri için iş durumunu güçlendiriyoruz.”

Azure Sky solar + depolamanın yaklaşık 700.000 PV iki yüzeyli panelinin her yıl 586 GWh’den fazla üretmesi bekleniyor. Batarya depolama sistemi, fotovoltaik paneller tarafından üretilen gücü depolayabilecek ve aynı zamanda şebeke esnekliğini artırmak için hizmetler sunacaktır.

Enel Group’un bir yan kuruluşu olan Enel Green Power’ın her yıl yaklaşık 1 GW’lık yeni kamu hizmeti ölçekli rüzgar ve güneş enerjisi projeleri kurması bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki diğer Enel Green Power inşaat projeleri arasında Teksas’taki Lily güneş enerjisi ve depolama projesi; Missouri’deki 236,5 MW White Cloud rüzgar projesi; Kuzey Dakota’daki 299 MW Aurora rüzgar projesi ve Kansas’taki Cimarron Bend rüzgar çiftliğinin 199 MW’lık genişlemesi.

Kaynak: https://dailyenergyinsider.com/news/27538-enel-green-power-north-america-begins-work-on-texas-solar-storage-project/?amp