General Solar İle Aslankaya Arasında Anlaşma İmzalandı

General Solar ile Aslankaya arasında 2.4 MW kurulu gücündeki çatı GES projesi için anlaşma imzalandı.

Dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarına verilen önem her geçen gün artarken yenilenebilir enerji kaynağı olarak Güneş, ulaşılabilir ve sürdürülebilir olmasıyla hem çevreye hem ekonomiye fayda sağlıyor. Generalsolar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdaş “Enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, doğru şekilde ve optimum enerji kullanımı için farkındalık oluşturulması, doğa düzeninin korunmasına katkı sağlanması, enerjide ve ekonomide dışa bağımlılığımızın azaltılması adına GES’i çatılara taşımalıyız” diyor.

Güneş enerji sistemlerinin başta kaynak kullanımı verimliliğini artırmak üzere ülkemiz için GES’in gerekliliği konusunda yatırımcılara yön verilmesi gerektiğini belirten Demirdaş, “Tüm dünyada temiz enerji teknolojilerindeki fiyat düşüşü, küresel iklim değişikliğinin etkileri ve güneş enerjisi sektörünün yarattığı istihdamın ülkemizin yakın geleceğinde önemli rol oynaması beklenmektedir. Güneşin ülkemizdeki toplam elektrik tüketimi içindeki payının artmasına yönelik her hamle, ülkemizin refahı açısından gereklidir. Temiz enerji dönüşümünde rol almaktan gurur duymakla birlikte çalışmalarımıza tecrübeli ve güçlü mühendis kadromuzla devam etmekteyiz, GES projeleriyle yatırımcıların kendi ürettikleri enerjiyle tüketimlerini karşılamasını anahtar teslim kurulum sağlıyoruz” diye konuştu.

General Solar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdaş şehrimizin güzide şirketlerinden olan Aslankaya Döküm ve Kimya ile yaptıkları anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, EPC faaliyetlerine Türkiye genelinde ve bölgesinde sektörün önde gelen firmalarıyla anlaşmış olduğu Çatı GES’ler ile anahtar teslim kurulumlarına devam ettiklerini aktardı, yatırımcıların EPC hizmetini yalnızca kurulum faaliyeti olarak addetmemeleri gerektiğini ifade etti. Yatırımcıların bu kapsamda firma seçiminde uzun dönem muhataplık, hizmet alımı ve bakım faaliyetlerini de göz önünde bulundurarak sorumluluğunun bilincindeki firmaların tercih edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.