Garanti BBVA’dan 2021 GES Kredisi

Elektriğini güneş enerjisinden üreten KOBİ’lere destek Garanti BBVA’den.

Garanti BBVA, Güneş enerjisi tesis kurulumu ile 1 MW ve altında lisanssız elektrik üretimi projeleri için finansman desteği sağlıyor.

Garanti BBVA Güneş Enerjisi Kredisi ile, güneş enerjisinden lisanssız elektrik üretimi projelerinin finansmanında uygun koşullar ve 2 yıla varan geri ödemesiz dönem fırsatı sunuyor. Lisanssız elektrik üretim projeleri, yasal düzenlemeler ile devlet tarafından da destekleniyor; üretilip kullanılmayan fazla elektrik için, 10 yıl süre ile belirlenen tarifeden ilgili görevli tedarik şirketi tarafından satın alım garantisi bulunuyor.

Kredi Özellikleri

-En az bir tüketim tesisi, yani elektrik aboneliği olan ve güneş enerjisinden 1MW ve altında lisanssız elektrik üretmek isteyen gerçek veya tüzel işletmeler lisanssız GES kurabilir.
-Kredi kullandırım anında, elektrik şebeke işletmecisiyle imzalanan Bağlantı Anlaşmasının ibrazı dahil ek koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir.
-2 yıla varan geri ödemesiz dönem imkanı ve nakit akışınıza uygun ödeme planıyla kredi kullanabilirsiniz.
-Kredinizi ister Türk Lirası, ister döviz olarak kullanabilir, taksitlerinizin şirket hesabınızdan otomatik olarak çekilmesini sağlarsınız.
-Güneş enerjisi tesis kurulumu ile 1 MW altında elektrik üreterek, elektrik ihtiyacınızı kendiniz karşılar ve maliyetlerinizi düşürme fırsatı elde edersiniz.
-Ürettiğiniz fazla elektrik, yasal düzenleme ile 10 yıl süre ile belirlenen tarife üzerinden satın alımı garantisi altındadır.

Kaynak: https://www.garantibbva.com.tr/tr/kobi/krediler/gunes-enerjisi-kredisi.page