FIMER İnverter’leri ile Sürdürülebilir Yatırım Sağlıyoruz

FIMER Ülke Satış ve Pazarlama Müdürü Emrah Güvercin’den solar inverter’leri hakkında bilgi aldık. “FIMER solar inverter’leri ile yüksek teknolojiye sahip, uygun maliyetli ve satış sonrası hizmetleri ile sürdürülebilir bir yatırım yapmanızı sağlıyoruz” diyen Güvercin, 1.2kW’dan 5MW’a kadar uzanan çok geniş bir inverter portföyüne sahip olduklarının altını çizdi.

Güneş enerji sistemlerinin kurulumlarında inverter çok önemli bir ekipman. Bu kapsamda nasıl çözümler sunuyorsunuz?

Inverter’ler, GES sahasının en teknolojik ürünlerindendir. Dolayısıyla üzerinde konuşulacak çok fazla teknik konu vardır. Kurulum yapan firmalarımızın ve yatırımcılarımızın en doğru seçimi yapabilmeleri adına, Türkiye’nin en geniş kadrosuna sahip inverter üreticisi olarak projelere hiçbir zaman sadece ticari açıdan bakmıyor, en doğru seçimi sunmak için alternatifli çözümler sunuyoruz. FIMER olarak 1.2kW’dan 5MW’a kadar uzanan çok geniş bir inverter portföyüne sahibiz ki bu da bizlerin ve kullanıcıların tek bir çözüme sıkışıp kalmamasını sağlıyor.

Gerek dizi (string) gerekse merkezi (central) inverter’lerimizin satış sonrası tüm bakım, onarım ve tamir işlemlerini İstanbul’da yer alan 1500 m² kapalı alana sahip ve en üst düzey teknoloji ile donatılmış servis alanımızda yapıyoruz. Bu sayede satış sonrası hizmetlerde dışa bağımlılığı sıfıra indiriyoruz. Ayrıca tesislerimizde yer alan ve global olarak hizmet sunan Solar Akademi’mizde hem teorik hem de pratik eğitimlerimizi sektör ilgililerine ve firmalara özel olarak planlayıp, katılımcılarımızı sertifikalandırabiliyoruz.

Ürünlerinizin avantajlarından bahsedebilir misiniz?

Sektörün ihtiyaçlarını biliyoruz ve ürünlerimizle bu ihtiyaçları karşılıyoruz. Ayrıca yenilikçi özelliklerimizle de kendimizi ve ürünlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Bir GES sahasının ana amacı elektrik üretmek olsa da biz ürünlerimizde üretimimizi sürekli ve kesintisiz bir şekilde izlemek hatta tüketimimizi takip ederek bunları dengelemek için birçok yeni fonksiyona sahibiz. İletişim çağının avantajlarını sürekli kullanıyoruz ve ürünlerimize dahili Wi-Fi logger ekleyerek her an her yerden inverter’lerimize erişmenizi sağlıyoruz. Nesnelerin interneti (IoT) devrime ayak uyduracak şekilde, evinizdeki veya ticari tesisinizdeki akıllı cihazlarla konuşarak onların enerji ihtiyaçlarını yönetiyor, maliyetleri düşürmek adına üretimin fazla olduğu zamanlarda çalışmaları için onlarla konuşabilecek fonksiyonlar ekliyoruz. Dolayısıyla FIMER solar inverter’leri ile yüksek teknolojiye sahip, uygun maliyetli ve satış sonrası hizmetleri ile sürdürülebilir bir yatırım yapmanızı sağlıyoruz.

Türkiye’de nasıl bir enerji dönüşümü yaşanıyor? Bu değişime bağlı olarak hedefleriniz neler?

Türkiye’de tüm dünyada olduğu gibi ciddi bir enerji dönüşümü yaşanmaktadır. Bu dönüşümün en önemli aktörünün güneş enerjisi olduğunu ve her geçen gün daha fazla hissedildiğini düşünmekteyim. Bunun birkaç tane önemli nedeni bulunmaktadır; çevreci olması, herhangi bir bedeli olmayan ve her gün doğan bir kaynaktan gücünü alıyor olması ve tabii ki en ucuz elektrik üretim yöntemlerinden birisi olmasıdır. Enerji, bizi geleceğe taşıyacak en önemli unsurlardan biri ve geleceğin enerjisinin Güneş’te saklı olduğunu düşünüyoruz. Ana hedefimiz, ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını en aza indirmek adına tüm gücümüzle çalışmaktır.

Kaynak: http://www.hizmetix.com.tr/gundem/fimer-solar-inverterleri-ile-surdurulebilir-yatirim-sagliyoruz/5548