Engie Afrika Odaklı Elektrik İşi İçin Lider Atadı

Engie, Afrika’daki güneş enerjisi işletmelerinin birleştirilmesinin ardından, kıtadaki çabalarına liderlik etmesi için deneyimli bir enerji sektörü profesyoneli atadı.

Fransız elektrik sağlayıcısı Engie, Gillian-Alexandre Huart’ı Afrika’daki Enerjiye Erişim işinin başına atadı ve bu sayede şirketin pazardaki konumunu koruma ve evleri ve işyerlerini şebekeye bağlama çabalarına liderlik edecek.

Huart, 2017 yılından bu yana şirkette önce ekonomik modelleme alanında, ardından Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan için sürdürülebilirlik çözümleri organizasyonunun genel müdürü olarak çalışıyor.

Belçikalı enerji mühendisliği danışmanlığı şirketi Tractebel, Londra’da Engie’nin sahibi olduğu Red Engineering, Umman’da Al Suwadi Power, Umman’da Ras Girtas Power, Hindistan’da Meenakshi Energy ve şu anda Engie’nin sahip olduğu çeşitli eski şirketlerde çalışan bir endüstri emektarıdır. , Belçika’nın Electrabel etiketi dahil. Kariyerine Accenture’da başladı.

Huart, “Sahra altı Afrika’da 600 milyondan fazla insan elektriğe erişimden yoksundur ve bu boşluğun giderilmesinde önemli bir rol oynayacağız” dedi.

Enerjiye Erişim projesi, Afrika’daki toplulukları elektriklendirmek ve şirketin kıtadaki işini özellikle güneş enerjisi ev sistemleri ve mini şebekeler aracılığıyla büyütmek gibi ikili amaçlarla iki yıl önce başlatıldı. Engie altında Fenix ​​International, Engie Mobisol ve Engie PowerCorner olmak üzere üç yan şirketi konsolide ederek Uganda, Zambiya, Kenya, Tanzanya, Ruanda, Nijerya, Benin, Fildişi Sahili ve Mozambik’te kullandığın kadar öde esasına göre hizmet veriyor. Energy Access markası.

“Üç şirketin entegrasyonuyla, artık müşterilerimize, temel aydınlatma ve telefon şarjından evlere yönelik daha gelişmiş sistemlere, girişimciliği teşvik etmek ve güçlendirme için üretken kullanım ekipmanlarını güçlendirmeye kadar kendi özel enerji ihtiyaçlarına göre hizmet verebiliyoruz. kırsal topluluklarda ekonomik faaliyet ”diye ekledi.

Engie’nin başkan yardımcısı Shankar Krishnamoorthy, Huart’ın “başarılı iş liderliği ve Engie içinde harika ekipler oluşturma geçmişine” övgüde bulundu.

Kaynak: https://iclg.com/alb/14761-engie-appoints-leader-for-africa-focused-electricity-business