Almanya’nın Enerji Ekonomisini Blockchain Geliştirecek

Almanya, enerji ekonomisini ademi merkezileştirmeye yardımcı olmak için blockchain arıyor

Ülke, çeşitli Blockchain şirketlerinin yardımıyla yenilikler yapmaya çalışıyor.

Almanya’da enerji inovasyonundan sorumlu ana hükümet grubu olan DENA olarak da bilinen Deutsche Energie-Agentur, enerji ekosistemini merkezi olmayan bir veritabanına taşımak istiyor.

Parity Technologies halkla ilişkiler başkanı Peter Mauric, Cointelegraph’a, “Altyapı çökemediğinde – ışıkların açık kalması gerektiğinde – kullandığınız sistemlerin dayanıklı olması gerekir ve merkezi olmayan teknolojiler bunu sağlar” dedi. Parity Technologies, DENA’nın projesine dahil olan şirketlerden biridir. Mauric ekledi: “Esnek enerji üretimini, depolamasını ve dağıtımını iyileştirmek için daha küçük, merkezi olmayan enerji şebekeleri olan mikro şebekeler kavramı, yıllardır enerji endüstrisinin odak noktası olmuştur, bu nedenle benzer ademi merkeziyetçi yaklaşımların tüm enerji piyasasında araştırılmasına şaşırmamalıyız.”

20’den fazla diğer kripto ve blok zinciri kuruluşuyla birlikte çalışan Energy Web, DENA’nın talebi üzerine Almanya için dağıtılmış bir enerji kaynağı veritabanı oluşturacak, Energy Web’den 13 Ekim’de yayınlanan bir blog yazısı şunları ekliyor:

“Proje, Almanya’daki termostatlar, güneş PV sistemleri, piller ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi enerji varlıklarının, merkezi olmayan bir kimlik defteriyle otomatik olarak kayıt altına alınmasını sağlayacak ve bunların Alman şebekesi tarafından aşağıdaki gibi bir dizi hizmet için kullanılmasına izin verecek. sanal enerji santralleri ve frekans düzenleme. ”

Energy Web ve çok sayıda blockchain ve kripto şirketi ile birleşen Almanya’nın enerji inovasyon kanadı, gerekli bileşenleri merkezi olmayan bir veritabanında depolayarak esasen ülkenin enerji sistemini dijitalleştirmek istiyor.

DENA’nın üst düzey yöneticilerinden Philipp Richard, gönderide bu çabanın projeyi harekete geçirme konusunda kalan engellerle karşı karşıya olduğunu, ancak blok zinciri tabanlı dijital kimlikler (şu anda test ediliyor) olumlu göründüğünü açıkladı.

Yeni nesil enerji ekosistemleri için tasarlanan Energy Web’in EW-DOS adı verilen açık kaynaklı blok zinciri tabanlı merkezi olmayan işletim sistemi, yeni merkezi olmayan veri tabanının test modelinin önemli bir bileşeni olarak duruyor.

Bununla birlikte, projenin birden fazla blok zinciri kullanmayı ve sırasıyla BOTLabs ve Parity Technologies’den gelen KILT Protokolü ve Parity Substrate teknolojisini dahil etmeyi planladığını belirtti.

Mauric, “Temel bir blok zinciri altyapı geliştirme şirketi olarak, Energy Web ve ortaklarımızla birlikte, Polkadot için oluşturduğumuz blok zinciri oluşturma çerçevesi Substrate kullanarak bu çözümü uygulamak için ortaklarımızla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Polkadot, DOT varlığının fiyatının çarpıcı bir şekilde arttığını görerek, son haftalarda kripto alanında önemli bir yaygınlık kazandı.

Yeni proje, DENA’dan kısa süre önce duyurulan geniş bir hareket olan Future Energy Lab’in başlangıcını takip ediyor. Bu proje, üç girişim geliştirmeyi hedefliyor – “bir blok zinciri makine kimlik defteri (BMIL), bir CO2 emisyonu görselleştirme ve bir akıllı sözleşme kaydı”.

Kaynak:https://cointelegraph.com/news/germany-looks-to-blockchain-to-help-decentralize-their-energy-economy