ABB Volkswagen Ticari Araç E-Mobilete Ortaklığı

ABB, 800 adet yüksek performanslı endüstriyel robotun teslimi ile e-mobiliteye geçişinde Volkswagen Ticari Araçları destekleyecek.

ABB, Almanya, Hannover’deki fabrikasında yeni nesil elektrikli araçların üretimini desteklemek için Volkswagen Ticari Araç bölümünden 800 endüstriyel robot siparişi aldı.

Volkswagen Ticari Araçlar, 2022’de üretime başlayacak olan tamamen elektrikli ID. Buzz minibüsü üretmek için, Hannover fabrikasını modernize ediyor ve son teknolojiye sahip tesisler kuruyor. ABB’nin robotları, çeşitli gövde yapım görevlerini üstlenmek için gövde kaynak atölyesine kurulacak.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Başkanı Sami Atiya “Volkswagen ile uzun süredir devam eden iş ilişkimizi, e-mobiliteye doğru genişlemelerini destekleyerek büyütmekten heyecan duyuyoruz. ABB’nin robotik çözümleri, Volkswagen’in üretim süreçlerine eşi benzeri görülmemiş düzeyde esneklik sağlayarak, yeni trendlere ve değişen müşteri gereksinimlerine uyum sağlamalarına yardımcı olacaktır. Elektrikli araç segmentinin dramatik bir şekilde genişlemesi, yeni ve yenilikçi üretim çözümleri gerektiriyor. Bu sektördeki derin tecrübemizle, otomotiv müşterilerimize daha sürdürülebilir ulaşıma yönelik bu önemli ve stratejik geçişte ustalaşmalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

Robotlara ve uygulamaya özel ekipmanlara ek olarak ABB, otomotiv endüstrisine standartlaştırılmış üretim hücreleri ve komple üretim hatlarının tasarımı, planlaması ve uygulamasını sunmaktadır. ABB Ability ™ platformu aracılığıyla, müşteriler ayrıca süreç optimizasyonu, robot filo yönetimi ve kestirimci bakım dahil olmak üzere çeşitli dijital hizmetlerden yararlanma fırsatına sahiptir.

Bu yıl ABB, kişiye özel boyanmış otomobillerin boyanabilmesi için PixelPaint çözümü gibi, verimliliği artırmada ve çevresel performanslarını iyileştirmede otomotiv üreticilerini destekleyen yeni bir dizi yenilikçi teknolojiyi piyasaya sürdü. PixelPaint, aşırı püskürtmeyi ortadan kaldırmak için bir mürekkep püskürtmeli başlık kullanır. İki tonlu boyanın ve ayrı tasarımların tek geçişte maskeleme ve maskeleme olmadan uygulanmasını sağlar. Bu, çevrim sürelerini yaklaşık yüzde 50 azaltır ve boyanın yüzde 100’ünün gövdeye uygulanması ile sürdürülebilirliği iyileştirir.

ABB, Almanya’nın Hannover kentindeki Volkswagen Ticari Araç fabrikasına 800 endüstriyel robot tedarik edecek ve bu robotlar öncelikle yeni elektrikli ID. BUZZ minibüs’ün gövdesini inşa etmek için kullanılacak.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB’nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 400.000’den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53’ten fazla ülkede 100’den fazla lokasyonda 10.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir.