Robot Portföy Codian Satın Alma

ABB, öncelikli olarak yüksek hassasiyetli ürün toplama ve yerleştirme uygulamaları için üretim yapan , önde gelen delta robot sağlayıcısı Codian Robotics B.V.’yi satın aldı. Codian Robotics ürünleri yiyecek, içecek ve eczacılık gibi hijyene duyarlı endüstriler için ideal olan hijyenik bir tasarım serisini içerir. Bu işlemle ABB, büyüyen delta robotları alanındaki taahhütlerini hızlandırıyor.
Codian Robotics, Ede, Hollanda’da bulunmaktadır ve dünya çapında 20 kişilik bir ekibe sahiptir. Şirket müşterilerine doğrudan hizmet vermeye devam edecek. Satın alma 1 Ekim 2020’de imzalandı ve tamamlandı. Her iki taraf, satın alma fiyatı ile ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamamayı kabul etti.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Başkanı Sami Atiya, “Satın almamız, müşterilerimizin otomasyonun potansiyelini tam olarak fark etmelerine ve hızla değişen iş ortamında esnekliklerini artırmalarına yardımcı olarak çığır açan teknolojiye odaklanmamızın altını çiziyor. Codian Robotics’in teknolojileri ve sektör uzmanlığı, yiyecek ve içecek, ilaç, hizmet robotikleri ve lojistik çözümlerimiz için mükemmel bir katkı sağlarken aynı zamanda ABB’nin makine merkezli robotik portföyünü de destekliyor.” dedi.

Codian Robotics’in Kurucusu Freek Hartman ise, ‘’Yıllar içinde geniş bir ürün portföyü geliştirdik. ABB’nin etkileyici küresel varlığı ve sektördeki uzmanlığı, portföyümüzü küresel ölçekte sunmamıza yardımcı olacaktır. Başarı hikayemizin bir sonraki bölümünü yazmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Günümüzde yiyecek ve içecek endüstrisindeki robotların çoğu gıdaya dokunmak için tasarlanmamış olsa da, Codian Robotics’in portföyü güvenli, açık gıda işlemeye olanak tanıyan hijyenik bir tasarım içermektedir.

“COVID-19 salgını ile hızlanan bir şekilde, yüksek hijyenik standartları sağlayan ürün toplama ve yerleştirme robotlarına güçlü bir ihtiyaç var. Yiyecek ve içecek, ilaç ve lojistik müşterilerimiz özellikle bu otomasyonun potansiyeli ile ilgileniyorlar, bu da tedarik zincirlerinin mevcut işleyişini sürdürmesini sağlarken çalışanların refahını da koruyor ” diyerek ekledi Atiya .

Gelecekte ABB, müşterilerine daha geniş bir delta robot yelpazesi ve tek bir kaynaktan entegre çözümler sunabilecektir. Ayrıca ABB’nin makine otomasyonunu ve robot kontrolünü tek bir platformda entegre eden makine merkezli robotik stratejisine de katkıda bulunacaktır.

ABB’nin Makine Otomasyonu bölümü Başkanı ve B&R Genel Müdürü Hans Wimmer ise ilave olarak şunları söyledi: “Codian Robotics ile, makine üreticileri sektöründe olağanüstü bir geçmişe sahip dünyanın en başarılı delta robot tedarikçilerinden birini satın alıyoruz. Gelecekte, müşterilerimize küresel ve tüm sektörler için tam entegre çözümler sunabileceğiz. ”