GÜNDERGİ SAYI-21

Salgın ile mücadelemiz devam ederken ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından gelen orman yangınları, aşırı sıcaklar ve ani sağanakların yol açtığı sel haberleri ile zor zamanlar yaşıyoruz.

Yangından ve selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza, canlılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yangınları söndürmek, sel felaketinde destek sunmak için gece gündüz demeden mücadele eden tüm ekiplere ve vatandaşlara minnetlerimizi sunuyoruz.

Ulusal ve uluslararası enerji politikalarında benzeri görülmemiş bir değişimin eşiğinde olduğumuz ortada. Yaşanabilir bir dünyayı paylaşmak ve yenilenebilir enerji yatırımlarının akılcıl, çevreci ve en ekonomik şekilde hayatımıza girmesi için çok daha fazla çabaya ve birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Yeni sayımızda; sıfır karbon hedeflerinin geleceğine, IPCC raporunun iklim değişikliği konusundaki son ikazlarına, Türkiye güneş enerjisi sektörünün enerjide dışa bağımlılığı nasıl çözeceğinden, iklim krizi ile tetiklenecek güneş enerjisi yatırımlarına kadar daha pek çok konuda kıymetli uzman görüşlerine, raporlara, ve röportajlara yer verdiğimiz dopdolu bir içerik sizi bekliyor.
Kutay Kaleli