Gumbel Group Şirketler Topluluğu, enerjiden yazılıma, sanayiden E-Ticarete, yayımdan dijital dönüşüme kadar farklı sektörlerde bünyesinde barındırdığı Grup Şirketleri ile 2011 yılından günümüze, beş farklı şirket ve bir iştirak şirketiyle faaliyet göstermektedir.

Enerjide, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji sistemlerine odaklandık. Güneş elektrik santrallerinin yatırım, danışmanlık, bakım onarım, EPC, online satış ve toptan satış olarak faaliyet gösteren beş şirket;

Gumbel Enerji, Heran Enerji, Elseroof Enerji, Güneşfix Enerji ve Else Enerji şirketleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Grup şirketlerimizle Türkiye’de yaklaşık 500MW mühendislik ve 300MW gerçek anahtar teslim EPC hizmetinin getirdiği tecrübe sayesinde optimum çözümler üretmektedir. Güvenli, kolay işletilebilir ve uzun ömürlü tesisleri hayata geçirerek hem ülkemiz hem de süreçten fayda sağlayan tüm sektör paydaşları için uzun vadede maksimum kazanç sağlamayı hedeflemekteyiz. Ayrıca grubumuza ait iki ilde üç farklı lokasyonda kurulu toplam 18 MW kurulu güçte güneş elektrik üretim santrallerimiz bulunmaktadır.

Sanayide Group firmalarımızdan Güneşfix ile 1987 yılından gelen tecrübe ile iç pazar ve uluslararası pazarlar için Güneş Elektrik Santrallerinin yapısal mekaniğini uluslararası standart ve kalitede üretmekteyiz. Solar PV uygulamaları için gerekli güneş paneli, inverter, depolama sistemleri hatta paket sistemleri online olarak alabileceğiniz e-ticaret platformumuz solaravam.com 7/24 hizmetinizdedir.

Yazılım sektöründe, Gumbel Yazılım şirketimiz ile veri madenciliği ve makine öğrenmesi ile iş zekası uygulamalarına yoğunlaştık. Aynı zamanda Grup bünyemizdeki Ar-Ge merkezimiz ve diğer grup firmalarımız için gerekli olan yazılımları yerli olarak yine grup bünyemizde üretmekteyiz.

Bir taraftan grup firmalarımızın dijital dönüşümünü sağlarken, bir taraftan da mevcutta verdiğimiz güneş elektrik santralleri danışmanlık süreçlerini bir dijital dönüşüm ürünü olarak piyasaya sunmaya hazırlanıyoruz. Gumbel Group olarak tüm bu hengâme içerisinde değişmeyen ve değişmeyecek tek sabitin kitap olduğuna inanıyoruz. Baskı metodları, kağıtlar, içerikler değişse de ‘kitap’ değişmiyor.

Gumbel Yazılım firmamızın markası olan Gumbel Yayınevi, bu sabiti değişen şartlarda sizlere sunmaya devam edecek. Kitap ile ilgili olarak yayınevimizin ilk göz ağrısı ilk kitabımız Hunlar kitap ile ilgili birçok mecrada satıştadır. Elektrik Mühendisi olarak edindiği saha tecrübelerini, ilk faaliyet alanımız olan enerji sektörünün farklı segmentlerinde başarıyla değerlendiren Gumbel Group Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Herdem, Türkiye’nin entelektüel birikimine de katkı sağlamak amacıyla farklı iş kollarında da aktif olan şirketler yaratarak kişisel başarısı yanında ülkenin değerler yapısına da katkıda bulunmaktadır.

SOLARBABA ÜYESİ GUMBEL GROUP KURULUŞLARI

Heran Enerji, Gumbel Group bünyesinde faaliyet gösteren 2012 yılından bu yana sektörde hizmet etmiş idari ve teknik bir kadro tarafından kurulmuş olan, solar PV sistemlerine yönelik mühendislik ve EPC hizmeti sunan, Türkiye’nin önde gelen firmalarından biridir.

Heran Enerji, sanayi tesisleri başta olmak üzere çatı ve arazi üzeri GES (Güneş Elektrik Santrali) yatırımları için; mühendislik, tedarik ve uygulama süreçlerinin tamamını içeren anahtar teslim EPC hizmeti sunmaktadır. Ayrıca uygulayıcı firmalar için uygulama süreci boyunca süpervizörlük hizmeti sunduğu gibi, yatırımcılar için de yatırım kararının alınmasından başlayıp devreye alma ile neticelenen süreç boyunca mühendislik ve danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. EPC-Finans yöntemi ile anahtar teslim uygulamalar yapmakta ve seçtiği uygulamalara finans çözümleri de sunmaktadır.

Heran Enerji, kalite standardı yüksek Güneş Elektrik Santralleri tasarlamayı ve hayata geçirmeyi misyon edinmiştir. Yaklaşık 500MW mühendislik ve 300MW gerçek anahtar teslim EPC hizmetinin getirdiği tecrübe sayesinde optimum çözümler üretmektedir. Güvenli, kolay işletilebilir ve uzun ömürlü tesisleri hayata geçirerek hem ülkemiz hem de süreçten fayda sağlayan tüm sektör paydaşları için uzun vadede maksimum kazanç sağlamayı hedeflemektedir.

Firma merkezi Ankara Ümitköy’de bulunan Heran Enerji, gerek yurt içi gerekse de yurt dışı GES projelerine hizmet verebilmektedir.

Elseroof Enerji Gumbel Group bünyesinde faaliyet gösteren küçük orta ölçekli çatı üstü güneş enerjisi sistemleri için alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca geniş ürün gamımız ile tüm malzeme ihtiyaçlarınız için çözüm ortağıyız.
Elseroof, elektrik öz tüketim modelinde güneş elektrik santrallerinin yaygınlaşmasını sağlamak ve solar elektrik sistemlerin malzeme ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulmuştur. Kuruluşumuzun öncelikli hedefini en iyi özetleyen cümle “Tükettiğin noktada yenilenebilir ve sürdürülebilir kaynaklardan elektriğini kendin üret.” Bu amaca uygun olarak müşterinin ihtiyaçlarına uygun bir satış ve destek altyapısı oluşturmuştur.

Küçük bir sistemin kurulması sırasında müşterinin karar vermesi için öncelikli adım keşfin yapılmasıdır. Elseroof, müşterileri için bu adımı online çözülebilir bir şekle getirmiştir. Bunun için tek yapmanız gereken simulator.elseroof.com adresine giderek çatınızı Google haritalar üzerinden seçmek ve elektrik tüketim alışkanlıklarınızı belirtmek olacaktır. Elseroof simülatör ihtiyacınız olan sistemi ve yaklaşık maliyetini hızla sizin için oluşturacaktır. Sisteme kayıt oluşturarak çok kısa sürede teklifinizi alabilir, sonrasında satın aldığınız güneş elektrik paketini ister kendiniz kurabilir isterseniz Elseroof Yetkili Bayilerinden hizmet alabilirsiniz. Kurulumdan sonra artık sizin de faturanızı evrenin en büyük gücü olan güneş ödemeye başlar.

Gumbel Group güvencesi ile alanında yüksek kaliteye sahip uzun ömürlü dünya markalarını ve Elseroof marka ürünleri de toptan olarak tedarik edebileceğiniz gibi aynı zamanda bir Elseroof markası olan Online alışveriş platformumuz Solaravm.com üzerinden temin edebilirsiniz.

Solar AVM güneş elektrik santrallerinin ihtiyacı olan bütün ürünleri bulabileceğiniz , Elseroof güvencesi altında yer alan e-ticaret platformudur.

Elseroof, elektrik öz tüketim modelinde güneş elektrik santrallerinin yaygınlaşmasını sağlamak ve güneş elektrik sistemlerin malzeme ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulmuştur. Kuruluşumuzun öncelikli hedefini en iyi özetleyen cümle “Tükettiğin noktada yenilenebilir ve sürdürülebilir kaynaklardan elektriğini kendin üret.” Solar AVM de bu amaca uygun olarak müşterinin ihtiyaçlarına uygun bir satış ve destek altyapısına sahiptir.

Güneş elektrik santrallerindeki tecrübe, kaliteli hizmet ve malzeme anlayışıyla distribütörü ve bayisi olduğu bütün dünyada onay görmüş, test sertifikalarına sahip firmalarla hizmet vermektedir. Geniş ürün yelpazesi sektörde kurulum yapan EPC firmalarının taleplerini karşıladığı gibi güneş elektrik santrali kurulumlarında malzeme tedarikini kendisi yapacak yatırımcıların ürünlerle ilgili bilgi taleplerini de karşılamakta ve kaliteli ürünlere en uygun şekilde sahip olmalarını sağlamaktadır.

Güneş paneli, inverter, taşıyıcı sistem, batarya, solar kablo ve konnektör de devamlı bulunan stoklar sayesinde kaliteli ürünlere en hızlı şekilde ulaşıyorsunuz.

Solar e-ticaret platformu www.solaravm.com sadece görsellere ve fiyatlara değil ürün kıyaslamasına yardımcı olacak teknik veri tablolarına, sertifikalarına, kullanma ve montaj kılavuzuna, garanti şartlarına varsa kurulum videolarına tek sayfada ulaşma imkanı sunmaktadır.

Müşterilere güneşten elektrik elde etmesi sağlayacak her türlü ürünü zamanında ve sağlıklı bir şekilde ulaşması için alanında kendisini ispatlamış kargo ve nakliye firmalarıyla hizmet vermektedir.

Halit Köseoğlu
+90 312 235 5558
info@gumbel.com.tr
www.gumbelgroup.com
Ankara
Bilgehan Kaplan
+90 549 433 1923
bilgehankaplan@elseroof.com
www.solaravm.com
Ankara
Arslan Köse
+90 549 433 1904
arslankose@elseroof.com
www.elseroof.com
Ankara
Nurgül Tütüncüoğlu
+90 549 433 1951
nurgul@heranenerji.com
www.heranenerji.com
Ankara

VİDEOLAR
DOKÜMANLAR
HABERLER

Elazığ’ın En Büyük Öztüketim Güneş Enerji Santrali Baskil’e Kuruluyor

Seza Çimento, elektrik ihtiyacının ilk etapta %30’unu güneşten karşılayacak Cumhuriyet tarihinde Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento, elektrik ihtiyacını karşılamak üzere güneş enerjisi santrali ...

Gumbel Group Bodrum Ticaret Odası İle Yenilenebilir Enerji İş Birliği Protokolü İmzaladı

Gumbel Group yenilenebilir, temiz enerji kaynağı olan güneş enerjisinin yaygınlaşması için öncü bir rol üstlenerek Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ile Yenilenebilir Enerji İş Birliği protokolü imzaladı. Protokol, Gumbel Group Yönetim ...

Heran Enerji Çatı Üzeri GES Projelerine Devam Ediyor

Gumbel Group bünyesinde faaliyet gösteren Heran Enerji, GES uygulamalarına devam ediyor. Kayseri’de çalışmalarını sürdürdüğü çatı üzeri GES projesini tamamladı. Tesislerinin elektrik ihtiyacını karşılamak üzere GES yatırım kararı alan Kartallar Damper, ...

Farklılık Yaratabilmek İçin EPC’ler Dijital Olmak Zorunda

SolarVizyon 2020: Güneş Enerjisinin Yakın Geleceği etkinliğinde konuşan, Gumbel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Herdem, dijital EPC’leri anlattı. “Farklılık yaratabilmek için EPC’ler dijital olmak zorunda. Günümüzde sunduğunuz bir ürünü, bu ...

Mustafa Herdem Ekonomist dergisinin sorularını yanıtladı

Gumbel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Herdem Ekonomist dergisinin sorularını yanıtladı. Gumbel Group'un kuruluş öyküsü hakkında bilgi verir misiniz? Gumbel Group olarak 2011 yılından bu yana Türkiye enerji sektöründe güneş ...

Heran Enerji 1 MW Çatı Üzeri GES Projesini Tamamladı

Gumbel Group bünyesinde faaliyet gösteren Heran Enerji, GES uygulamalarına devam ediyor. İstanbul’da çalışmalarını sürdürdüğü çatı üzeri GES projesini 2020 yılı bitmeden hayata geçirdi. Yatırımı gerçekleştiren Mert Çelik için daha önceki ...

Gumbel Group SMA Group ile 70 MW’lık İş Birliği Anlaşmasına İmza Attı

Türkiye enerji sektöründeki güneş enerjisi santrallerinin yatırımları için danışmanlık, bakım ve EPC hizmetleri sunan Türkiye'nin önde gelen EPC şirketlerinden ikisini bünyesinde bulunduran Gumbel Group ile fotovoltaik sistem teknolojisinde dünya lideri ...

Gumbel Group’tan Güneş Enerjisinde Teşviksiz, İhalesiz, Lisanslı Model Önerisi

Gumbel Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Herdem, güneş enerjisinde teşviksiz, ihalesiz, lisanslı modele geçilmesi gerektiğini bildirdi. Herdem, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı kararı ile 1 Temmuz itibarıyla devreye alınacak güneş enerjisi ...

Yenilenebilir Enerji Kanunu’ndaki Değişikliklere Gumbel Group’tan Destek

Gumbel Group Başkanı Mustafa Herdem,"Şuana kadar sadece lisanslı yenilenebilir enerji tesislerinin faydalandığı yerli katkı payından lisanssız yenilenebilir enerji santrallerinin faydalanmasının önü açılmış oldu. Sektör için olumlu bir değişiklik" dedi. Ankara ...

Elseroof’un e-Ticaret Platformu Solaravm.com Açıldı

Güneş elektrik santrallerinin ihtiyacı olan bütün ürünleri bulabileceğiniz www.solaravm.com Elseroof güvencesiyle hizmetinizde. Elseroof, elektrik öztüketim modelinde güneş elektrik santrallerinin yaygınlaşmasını sağlamak ve güneş elektrik sistemlerin malzeme ihtiyaçlarına cevap vermek üzere ...

SolarSohbet-Mustafa Herdem-ElseEnerji

MUSTAFA HERDEMELSE ENERJİ Türkiye referansları Çatı üstü GES'ler Kalite faktörü Doğru ekipman seçimi Çatı üstü GES simülasyonu Dijital dönüşüm ve evden çalışma ...

ElseRoof Enerji, Form Elektrik Projesi İçin Sözleşme İmzaladı

ElseRoof Enerji , Ankara Anadolu OSB'de bulunan Form Elektrik fabrikası için çatı üstü güneş elektrik santrali sözleşmesi imzaladı ...

ElseRoof’tan Ücretsiz Solar Simülatör Uygulaması

Türkiye'de ilk kez Elseroof tarafından kullanılan "Solar Simülatör" yazılımıyla, çatısına güneş paneli kurarak elektrik enerjisi üretmek isteyenler, üretim, kapasite ve maliyet hesaplaması yapabilecek. Çatısına güneş paneli taktırmak ve bunun maliyetini ...