GreenTech İzmir Başvuruları Başladı

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ), Endeavor Türkiye, GCIP-Türkiye, Redis Innovation ve İzmir’deki tüm Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Teknoloji Transfer Ofisleri ve Kuluçka Merkezleri işbirliğiyle düzenlenen Greentech İzmir 2019 Programı, yeşil teknoloji startuplarını kurumsal aktörlerle buluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl İzmir’den katılım sağlayan startuplar ile birincisi düzenlenen ve yoğun ilgi gören Greentech İzmir, bu yıl tüm Türkiye’den startupların katılımına açık. Program sayesinde startuplar, temiz teknoloji ürünlerini kurumsal şirket, kamu kurumu, belediye, organize sanayi bölgesi vb. kurumsal aktörlere tanıtma imkanına sahip olacak.

Greentech İzmir Programı, kurumsal aktör ve startupların ortak bir çözüm üzerinde uzlaşmalarını, birlikte değer yaratan dönüşüm süreçlerini başlatmalarını ve daha hızlı büyümek üzere bir araya gelmelerini hedefliyor. Program ile kurumsal aktör ve startuplar arasında ortak Ar-Ge projelerinden hizmet/ürün satışına, yatırımlardan teknoloji lisanslamaya kadar farklı birçok alanda iş birliği yapma fırsatları oluşturulması amaçlanıyor.

Kimler başvurabilir?

Programa aşağıdaki özelliklere sahip startuplar başvurabiliyor:

-Yeşil teknolojiler ve sürdürülebilirlik temasında faaliyet gösteren
-Proje Aşaması (Teknoloji validasyonu ve kavram kanıtlama), Prototip Aşaması, Erken Ticarileşme Aşaması veya Olgunluk Aşamasında olan

Program Detaylar ve Başvuru için: http://greentechizmir2019.izka.org.tr/

Son Başvuru Tarihi: 17 Mayıs 2019