Erikoğlu Sunsystem, Çatı Üstü GES Projelerine Devam Ediyor

Sektöründe yaptığı ilkler ile tanınan Erikoğlu Sunsystem, 2020 yılına 4 farklı bölgede çatı üstü GES projeleri ile hızlı bir giriş yaptı.

2019 yılında yaptığı acentelik sözleşmeleri ve yapılanmaları ile birçok bölgede satış, kurulum ve satış sonrası servislerini de hayata geçirdi. 2020 yılına girerken de bu çalışmaların sonuçlarını almaya başladı. Tarımsal sulama projeleri için de ayrı bir ekip kuran Erikoğlu Sunsystem, bugüne kadar 20 farklı proje ve toplamda 400 kWp gücündeki tesisleri devreye aldı.

Tekirdağ’da bulunan Çerkezköy OSB’nin ilk çatı üstü GES’i olacak Ordu Tekstil GES Projesi, Manisa’da bulunan MNS Yumurta GES projesi, Denizli’de bulunan Rateks Tekstil GES ve Afyon’da bulunan Ulu Tarım GES projesi ile toplamda 3 MW proje sözleşmesine imza attı.

2020 yılında acente ağını giderek genişletmeyi hedefleyen Erikoğlu Sunsystem, yakın zamanda daha büyük güçlerde projelerde yer alarak ismini duyurmaya devam ediyor.

Renoe Acıpayam GES (lisanslı) 10.7 MWp gücündeki tek eksen Güneş’i takip eden sistemi 2017’de devreye alan Erikoğlu Sunsystem, YEKA ihalelerinde bu tecrübesini de değerlendirmek istiyor. Erikoğlu Sunsystem, yatırımcı olarak da birçok bölgede ihalelerde bulunmayı amaçlıyor.