Enerparc AG, Türkiye’de Güneş Enerjisi Projelerine Değer Katmaya Devam Ediyor !

Enerparc AG ve Türkiye’deki tek yetkili partneri OzEnergy, ülkemizin önde gelen yerli tohum üreticilerinden Polen Tohumculuk ‘un Manisa’daki tesislerine 811 kWp gücünde çatı üzeri güneş enerji santrali kuracak.

Projede ana yüklenici OzEnergy olurken, Enerparc da projenin EPC-M yüklenicisi olarak sorumluluk üstlenecek.

Polen Tohumculuk A.Ş. Yöneticisi Tarık Gücin, “Enerparc ve OzEnergy‘yi tercih etmemizin ana sebebi Türkiye’nin ilk güneş enerji santrali projelerinden beri sektörü domine etmiş bir yapı olmalarıdır. Bununla birlikte, çatımızı Avrupa‘nın en büyük güneş enerjisi oyuncusuna emanet ederek doğru bir karar verdiğimizi düşünüyoruz.” dedi.

Enerparc AG’nin Uluslararası Satışlar Yöneticisi Ertuğ Babataş, “OzEnergy ile hem Türkiye’de hem komşu ülkelerde çok başarılı projelere imza attık. Çatı projelerinde de deneyim ve uzmanlığımızla bir çok başarılı projeye imza atacağımızdan eminiz. Polen Tohumculuk’a kalite ve tecrübeye önem vererek bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz.” dedi.

OzEnergy ‘nin Yönetici Ortağı Ömer Koç, “Enerparc gibi özel projelerin yaratıcısı, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi oyuncusu olan bir firmanın bölgedeki tek yetkili partneri olmaktan gurur duyuyoruz. Uzun yıllar çok başarılı işlere imza atacağımızdan eminiz.
Türkiye’de tohum üretimi ve bunların ihracatı konusunda önde gelen firmalardan olan Polen Tohumculuk’a bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.” diye konuştu.