EKEN ÇAĞ ENERJİ, 2015 Yılında Panel Üreticisi HANWHA Q CELL Firmasının sahalarında başlayan Güneş Enerji Sistemleri tecrübemiz 2017 yılında şirket adı altında faaliyete geçmiş Yurtiçi çeşitli bölgelerde ve 2018-2019 yıllarında Ukrayna’da yüklenici, danışmanlık ve organizasyon görevlerinde bulunulmuştur. Günümüze kadar ekibimiz olarak 150 MW tecrübeye sahibiz. Lisanssız Elektrik Üretim yönetmeliğinin Çatı ve cephe güneş enerjisi elektrik üretimine yön vermesiyle 2019 yılının sonundan itibaren Türkiye pazarında hızla ilerlemeye başlayan firmamız GES sektöründe alt yüklenici pozisyonundan EPC pozisyonuna yükselmiştir. Türkiye’nin ilk Hibrit Ar-ge Solar Köy Projesinin tüm ekipman tedariki, devreye alma ve sistem tasarımına imza atmış bulunmaktayız. Ayrıca enerjisiz kimse kalmasın fikri ile yola çıkarak Enerjide Yeni Çağ sloganıyla Solar Marketi hayata geçirdik. Tarım ve hayvancılık sektöründe su problemi olan bölgelerimizde Solar Pompa istasyonları kurulumu gerçekleştirerek yer altı sularımızı halkımızla buluşturdu. Enerji alanında Güneş enerji sistemleri dışında orta gerilim uygulamaları, Alçak gerilim uygulamaları, endüstri tesisleri gibi çeşitli alanlarda da faaliyet göstermeye başladı.
EKEN ÇAĞ ENERJİ, Solar sektörde profesyonel bakım, onarım ve test hizmetlerini SOLAR DOCTORS ile hayata geçirmiştir.
EKEN ÇAĞ ENERJİ, fosil yakıttan güneş enerjili sistemlere geçişi hedef alarak, Solar jeneratör ve Mppt Converter gibi ARGE çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir.

VİDEOLAR
DOKÜMANLAR
İLETİŞİM

Çağrı Eken
+90 543 440 5858
ce@ekencag.com
Sivas

HABERLER

Eken Çağ Enerji “SOL-GEN” Ürününü Tanıttı

2017 yılında kurulan Eken Çağ Enerji, taşeronluk ve EPC firması olarak hizmet veriyor. 2019 yılında ‘’Solar Doctors’’ firmasını bünyesine katarak test, yazılım ve AR-GE çalışmalarını başlatarak kazandığı tecrübe ile günümüzün ...