DFA MÜHENDİSLİK olarak elektrik ve doğalgaz piyasalarında mühendislik ve danışmanlık çözümleri üretmekteyiz. İstanbul’da 2011 yılında, Ankara’da 2012 yılında açılan iki ofisimizle faaliyet göstermekteyiz. Temel mühendislik ve tasarım hizmetlerinin yanı sıra piyasa analizi, mevzuat analizi, izin ve ruhsat işlemleri, finansman süreci yönetimi, finansal modelleme ve yatırım süreci yönetimi dahil tamamlayıcı danışmanlık hizmetleri ile yatırımcı ve kreditörler için enerji projelerinde ‘tek-nokta’ paket çözümler üretmekteyiz.Geride kalan yaklaşık 5 yıl içerisinde Türkiye’nin tüm bölgelerinde ve Kazakistan, Arnavutluk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çok sayıda projeyi başarıyla tamamladık.

Tamamladığımız projelerin elektrik üretim, elektrik dağıtım, doğalgaz dağıtım ve enerji ticareti gibi farklı disiplinleri içermesinin yanı sıra bu projelerde proje geliştirme, proje değerlendirme, fizibilite, süpervizyon, yenilenebilir kaynak ölçüm ve değerlendirme, izin ve ruhsat işlemleri, test ve kabuller, tarife modelleme ve mevzuat analizi gibi farklı kapsamlarda görev alarak kısa sürede geniş bir proje portföyü oluşturduk. Bu faaliyetler sonucunda 2015 yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanmış teknik danışmanlık şirketleri arasına kabul edildik.

2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde başlattığımız akademik ortaklıklar ile 2016 yılında, enerji depolama, yenilenebilir kaynaklı dağıtık enerji üretimi ve şebeke entegrasyonu konularında teknoloji geliştirme ve yurt dışı yapılanmamızı tamamlama hedefindeyiz.

VİDEOLAR
DOKÜMANLAR
İLETİŞİM

Sinan Salih
+90 216 548 2162
info@dfamuhendislik.com
İstanbul

HABERLER
No posts found.