Üyemiz CW Enerji Bayilerinin Alacakları Kotra Sigorta Güvencesinde

Çevreci yaklaşımıyla güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmayı misyon edinen CW Enerji, Kotra Sigorta ile gerçekleştirdiği ‘Fatura Güvence Sigortası’ anlaşması ile bayilerinin alacaklarını güvence altına aldı.

Kotra Sigorta aracılığı ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında CW Enerji bayileri müşterilerine kefil şartı olmadan, hızlı istihbarat desteği ile alternatif bir ödeme seçeneği sunabilecek. Bu model ile CW Enerji bayileri 12 aya kadar senetli satış opsiyonu sunabileceği gibi senet ile yapılmış olan satışların tahsilat riskini de sigorta güvencesine almış olacaklar.

CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, bu proje ile bayilerinin cirolarında ciddi artışlar beklediklerini ifade etti. Kotra Sigorta Genel Müdürü Soner Şahin ise bu alanda Türkiye ve dünya çapında önemli bir marka olan CW Enerji bayileri ile yaptıkları çalışmadan mutlu olduklarını ifade ederken, sigorta sektöründe B2C kısmında faaliyet gösteren tek şirket olan Koru Sigorta’nın bundan sonra da farklı sektörlerde Türkiye’nin önemli markaları ile işbirliklerini açıklayacağını belirtti.