Tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan portföyü ile Borusan EnBW Enerji, rüzgâr enerjisi alanında lider olmayı hedefliyor. Yatırımdan işletme aşamasına faaliyetlerinin tümünde verimlilik ile doğal ve sosyal çevreye uyum ön planda. Elektrik satış ve ticaretinde de Borusan EnBW Enerji Türkiye elektrik piyasasında öncü rol üstleniyor.

Borusan EnBW Enerji üretim portföyünün tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı tesislerinden oluşuyor. Bandırma Rüzgâr Enerjisi Santrali (89,7 MW), Yedigöl-Aksu Hidroelektrik Santrali (50,3 MW), Balabanlı Rüzgâr Enerjisi Santrali (61,4 MW), Koru Rüzgâr Enerjisi Santrali (52,8 MW), Mut Rüzgâr Enerjisi Santrali (52,8 MW) ve Harmanlık Rüzgâr Enerjisi Santrali (52,8 MW), Fuatres Rüzgâr Enerjisi Santrali (33 MW), Dayıcık Güneş Enerji Santrali (6,6 MW), Kartaldağı Rüzgâr Enerjisi Santrali (17,25 MW) ve Pamuklu Güneş Enerjisi Santrali (2,2 MW) ile toplam kurulu gücü 418,9 MW.

VİDEOLAR
DOKÜMANLAR
İLETİŞİM

Yalçın Altuntaş
+90 212 340 2760
yaltuntas@borusan.com
İstanbul

HABERLER

Borusan EnBW Enerji Kıyıköy RES Kapasitesini Artırdı

Borusan EnBW Enerji, Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynaklarını geliştirme yolunda, Kıyıköy Rüzgâr Enerjisi Santrali’ne 20 türbin ile 72 MW kapasite ekleyerek tesisin kurulu gücünü 100 MW’a çıkardı. Borusan EnBW Enerji, Kıyıköy ...