ABB Paris CIGRE 2018’de Güç Şebekelerini Dijital Geleceğe Taşıyor

ABB Paris CIGRE 2018’de Güç Şebekelerini Dijital Geleceğe Taşıyor

ABB, 27-31 Ağustos tarihleri arasında Paris’te düzenlenen CIGRE 2018’de dijitalleşmeyi gelecek seviyeye taşıyacak en yeni güç şebekeleri teknolojilerini ve ABB Ability™ tabanlı yeniliklerini sunacak. ABB etkinlikte; bağlantılı ve etkileşimli sunumlar, sergiler ve artırılmış canlı ve sanal gerçeklik tabanlı sunumlar sergileyecek. Standın kendisi, şirketin kablosuz iletişim ağlarındaki geniş kapsamlı kapasitesini gösteren bir ABB Ability™ kablosuz çözümü tarafından desteklenecek. İki yılda bir Paris’te düzenlenen etkinlik, güç uzmanları, temsilcileri ve karar alıcıların buluştuğu, sektördeki en son teknolojik gelişmelerin görüşüldüğü küresel bir platform.

ABB standının en dikkat çeken sunumu, ABB Ability™ tabanlı teknolojileri kullanan bir Dijital Trafo Merkezi simulasyonu. Dijital trafo merkezleri, yeni nesil şebekelerin temel öğesi. Dokunmatik ekranları sayesinde; bakırın yerini alan fiber optik kablolar üzerinden gerçekleşen dijital haberleşmeyle en güncel yeniliklerin perde arkasına bakılmasını sağlıyor ve verimliliği, güvenilirliği ve güvenliği en üst seviyeye çıkarırken; maliyeti, riski ve çevresel etkiyi en aza indiriyor.

Sergilenen bir diğer dikkat çekici ürün ise dijitalleştirilerek hayati parametrelerinin gerçek zamanlı olarak uzaktan izleme ve veri analizini yapabilen, güç transformatörleri arasında dünyanın ilk entegre çözümü, güvenilirliği artırırken, şebeke varlıklarının ve güç ağlarının daha yüksek seviyede kullanımını sağlayan ezber bozan ABB Ability™ Güç Trafosu. Bunun yanısıra standda, ABB Ability™ TXpert dijital dağıtım transformatörü ve dalgıç bir inceleme robotu olan yenilikçi hizmet çözümü ABB Ability™ TXplore. Ziyaretçiler, kablosuz robotun non-invaziv, hızlı, güvenli ve uygun dahili denetimler yapmak için sıvı dolu bir güç transformatörü aracılığıyla nasıl manevra edilebileceğini gösteren canlı gösterileri sergilenecek.

Fuardaki ABB Ability™ Ellipse® Connected Asset Lifecycle Management (CALM) çözümü, kurumsal varlık yönetimi için işlevselliği, işgücü yönetimini ve varlık performansı yönetimini birleştiriyor. Elektrik şebekeleri için kapsamlı çözüm paketi, varlık kullanımını optimize etmeye, bakım maliyetlerini düşürmeye ve ekipman arızaları ile sistem kesintilerini azaltmaya olanak sağlıyor.

ABB, öncü ve dünya lideri Yüksek Gerilim Doğru Akım (HVDC) ve Esnek Alternatif Akım İletim Sistemleri (FACTS) iletim teknolojilerindeki yenilikleri de sunuyor. Birbirine bağlı bir enerji geleceğinin en önemli anahtarı olan HVDC, uzak ve ücra yenilenebilir enerji kaynaklarını güç şebekelerine entegre etmek için idealdir.

ABB, öncü teknolojilerinden olan gaz izoleli şaltın (GIS) 50.yıldönümünü kutluyor. GIS, şehirleşme için önemli bir kolaylaştırıcı olmuştur ve hava yalıtımlı trafo merkezleri için gerekli alanın çok küçük bir kısmına trafo merkezi inşa edilmesine izin vermektedir. Dünyanın ilk çevre dostu orta gerilim gaz yalıtımlı ikincil dağıtım şalt cihazı SafeRing AirPlus™ ile birlikte fuarda küresel ısınma potansiyelini neredeyse yüzde 100 oranında azaltan standart sülfür heksaflorid (SF6) gazına eko-verimli alternatifler kullananan dijital olarak etkinleştirilen kesiciler ve GIS sergileniyor.