ABB, Dünyanın İlk Tamamen Elektrikli, Üretim Tabanlı Yarış Serisi Jaguar I-PACE eTROPHY Serisine Resmi Şarj Ortağı Oluyor

ABB, Dünyanın İlk Tamamen Elektrikli, Üretim Tabanlı Yarış Serisi Jaguar I-PACE eTROPHY Serisine Resmi Şarj Ortağı Oluyor

Jaguar I-PACE eTROPHY, yeni Jaguar I-PACE eTROPHY serisinin Resmi Şarj Ortağı olarak hizmet vermesi için öncü teknoloji lideri ABB ile anlaştığını duyurdu.

Bu ortaklığın bir parçası olarak ABB, bu yeni elektrikli yarış serisindeki katılımcı ekiplerin her birine özel yapım kompakt hızlı şarj cihazları sağlayacaktır. Terra DC hızlı şarj cihazları seri için özel olarak tasarlanmıştır ve Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabalarını ısınma, eleme ve yarışlar arasındaki kısa molalarda hızlıca şarj edebilirler. Kompakt tasarım, şarj cihazlarının 10 yarış boyunca kolayca taşınmasını ve nakliye masraflarının minimumda kalmasını sağlar. Ortaklık, ABB’nin ABB FIA Formula E Şampiyonasının ana sponsoru rolünü desteklemektedir. Şirketin, e-mobilitenin geleceğini destekleme ve genişletme vizyonunun temel göstergesidir.

Jaguar I-PACE eTROPHY, dünyanın ilk tamamen elektrikli, üretim tabanlı yarış serisidir. ABB FIA Formula E yarış serisi ile aynı hafta sonlarında ve aynı şehir sokaklarında gerçekleşecektir. 20 Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabası içeren seri, katılımcı ekiplere yarış becerileri ve performansını gösterme şansının yanı sıra sıfır emisyonlu motor sporları dünya sahnesinde yarışma fırsatı sunacak.

ABB’nin çığır açan Terra HP hızlı şarj ünitesi, elektrikli aracı sekiz dakikada doldurarak 200 km (125 mil) kesintisiz sürüş imkanı sağlar, bu da yaklaşık olarak, benzin istasyonunda bir deponun doldurulması için gereken süreye eşittir.

Elektrikli araç altyapısında dünya lideri ABB, elektrikli otomobiller ve elektrikli ve hibrit otobüslerin yanı sıra gemiler ve demiryolları elektrifikasyon çözümlerine eksiksiz şarj çözümleri sunmaktadır. ABB, EV şarj pazarına 2010 yılında girdi. Bugün, 68 ülkede kurulu 350 kW’a kadar yüksek güçlü şarj üniteleri de dahil olmak üzere 8000 in üzerinde ürüne sahiptir.

Fortune Magazine kısa süre önce ABB’yi, e-mobilite ve elektrikli araç (EV) şarjında yaptığı gelişmelerden dolayı “dünyayı değiştiren” şirketler listesinde 8. sırada gösterdi.

Haberin devamı için tıklayınız