ABB Bilgilendirme Notu

ABB’nin güneş enerjisi sektörüne yönelik inverter işinden çıkışı ile ilgili bilgilendirme mektubunu paylaşıyoruz.

Bilgilendirme Mektubu

Değerli iş Ortağımız;
Her bir müşterimiz ABB’ nin değerli ortakları olup, müşterilerimize mükemmelliği sunmak ABB’ nin iş stratejisinin temelini oluşturmaktadır.

Dolayısıyla, bugün sîzlerle ürün ve servis hizmetleri satın alma tecrübelerinizi güçlendirmeye devam edecek solar inverter işkolumuzun, geleceğiyle ilgili olarak gelişen birtakım haberleri paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

ABB’ nin inovasyon, kalite ve müşteri hizmetine olan bağlılığını paylaşan, uzun zamandır saygın bir rekabet içerisinde olduğumuz bir solar çözüm üreticisi olan Fimer, solar inverter işkolumuzu almak için teklifte bulundu.

ABB’ nin solar işkolunu elden çıkarma isteği, temel ürün ve çözümlerimizi güçlendiren dijital sektörlerde odaklanmaya, sadeleşmeye ve öncülük etmeye yönelik olarak verdiğimiz mevcut stratejik kararla ilgilidir.

Teklif halen düzenleyici makamların onayına tabi olsa da temel olarak solar çözümlerine odaklanan bir şirket olan Fimer’ in, solar çözümlerimizin gelecekteki başarısını müşterilerimizin yararına yönlendirecek en güçlü konumda olacağına inanıyoruz. Fimer 1942 yılında kuruldu ve 1983’ten bu yana inverter teknolojisinde aktif olarak görev aldı.

Önümüzdeki günlerde Fimer’ in solar işkolu çalışanlarımızı, tesislerimizi ve müşteri hizmetlerimizi kendi işletmelerine entegre etmeye yönelik planları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. Biz de bu geçişin müşterilerimiz için mümkün olduğunca sorunsuz ve şeffaf olması için elimizden geleni yapacağız. Yerel süreçlere bağlı olarak altı ile on iki ay arasında
sürmesini beklediğimiz bu geçiş boyunca ABB’ nin sizlere sunduğu hizmette herhangi bir aksaklık olmayacaktır.

ABB solar işkolumuzun Fimer’ e satışıyla ilgili nihai onaya, önerilen tarihe ve mülkiyet devrine kadar, mevcut ABB satış ve müşteri destek temsilcileri ile iletişim kurmaya devam etmelisiniz. Hala mevcut hizmetnoktalarımızdan sipariş verebilirsiniz ve önceden verilmiş olan siparişlerinizde gecikme olmaksızın süreçler devam edecektir, işin kesintisiz bir şekilde sürdürülmesini sağlamak için ABB, Fimer’ e satışın nihai onayından sonra ve hatta tüm geçiş süreci tamamlanana kadar Fimer’ e destek verecektir.

Bildiğiniz üzere çalışanlarımız işletmemizin bel kemiğini oluşturuyor. Fimer de ABB’ nin, işletmemizi dünya lideri konumuna getiren iş gücüne olan inancını paylaşıyor. Hatta Fimer ile ortak olma isteğimizin en önemli sebeplerinden biri de sadece müşterilerimize değil, sizler için her gün çalışan çalışanlarımıza da gereken desteği sağlamaya devam edeceklerinden emin olmamızdır.

Fimer’ in yaklaşımının, ABB’ nin solar sektöründeki başarılarını gerçeğe dönüştüren kadın ve erkek tüm çalışanlarımıza verdiğimiz değerin aynısını yansıtacağına dair hiç şüphemiz yoktur. Fimer’ in sadık müşterilerimize aynı bağlılığı göstereceğinden eminiz.

Saygılarımızla,
ABB Elektrifikasyon Bölümü
Solar – Ürün Pazarlama Direktörü
Hakan Mete ÖRSÇELİK

ABB Elektrifikasyon Bölümü
Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü
Erhan SAVAŞ