9. Türkiye Enerji Zirvesi

9. Türkiye Enerji Zirvesi

9. Türkiye Enerji Zirvesi ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) 17. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı, 9-10 Ekim 2018’de Antalya Regnum Carya Golf & Spa Hotel’de yapılacak.

Eşzamanlı gerçekleştirilecek etkinlikler ile kamunun üst düzey temsilcilerinin yanısıra; Türkiye ve diğer ERRA üye ülkelerin bulunduğu Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika’dan düzenleyici kurumlar, hükümet yetkilileri, enerji şirketleri ve profesyonelleri, yatırımcılar ve sektör dernekleri bir araya gelecek.

9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde; enerji piyasalarında yaşanan dönüşümün etkileri, enerjide gelecek trendleri, dönüşüm sürecinde Türkiye enerji piyasalarının beklentileri, enerjide dijitalleşmenin etkileri, enerji yatırımları finansmanı, yenilenebilir enerji dönüşümü ve enerji jeopolitiği konuları ele alınacak.

GENSED Başkanı Halil Demirdağ, zirvenin ilk günü saat 17:30 – 18:30 arasında gerçekleşecek “Türkiye’de Güneş Enerjisi: Güncel Durum ve Gelecek Beklentileri” başlıklı panelde, diğer sektörel dernek başkanları ile birlikte konuyu değerlendirecek.