Yılsan Holding

Firmaya ait haber bulunamadı.

...

Volkan Öztürk

Genel Müdür

 

Vedat Günyol Cd. Beğendik Sk. N1
Ataşehir
İstanbul ,TÜRKİYE

volkan.ozturk@yilsanholding.com
www.yilsanholding.com
+90 216 450 5529


1955 yılında ziraat aletleri imalatı yapmak üzere Ankara'da kurulan Yılsan Yatırım Holding, 1960'lı yıllarda Ankara'da haddecilik sektörüne adım atmıştır.

1980 yılına kadar haddecilik sektöründe faaliyetlerine devam eden Yılsan Yatırım Holding, bu yıldan itibaren sanayi sektörü tarafından kullanılan muhtelif yassı demir çelik mamulleri ithalatına yönelmiştir.

1990'lı yılların sonlarına doğru büyümesini hem yurt içi hem yurt dışında sürdüren Yılsan Yatırım Holding, Romanya özelleştirme idaresinin açmış olduğu uluslararası ihaleyi kazanarak Avrupa'nın en büyük gübre üretim tesislerinden olan Bükreş Borsası'na kote Azomureş SA'nın ana ortaklarından birisi olmuştur. Bu alımı takiben yine Romanya'nın Köstence şehrinde liman işletmeciliği yapan Chimpex SA'yı bünyesine katmıştır.

2012 yılında Romanya'da ki tesislerinin tamamını satmıştır. Yurt içinde ise yenilenebilir enerji ve gayrimenkul sektörüne odaklanan Yılsan Yatırım Holding özellikle yenilenebilir enerji alanında yeni projeler geliştirmekte ve iştiraklerde bulunmaktadır.