Yatırımın Geri Dönüşü

Yatırımın Geri Dönüşü

HABDANK PV, dünya çapındaki 2 GW üzeri saha ve mekanik kurulum tecrübesine ek olarak servis hizmetleriyle de dikkat çekmektedir.

“Sadece saha inşa etmek yeterli değildir. Yapılan ekonomik yatırımın karşılığı alınmak isteniliyorsa, istenilen süre boyunca GES projesi verimli bir şekilde ayakta kalmalıdır. Bunun için O&M (işletme ve bakım) hizmetleri işin ehli firmalara verilmelidir. Mekanik ve elektriksel problemler meydana gelmeden önce fark edilip yakalanmalıdır. Özellikle, ülkemizde firmalarca çok değişik ve ucuz konstrüksiyonlar kurulmakta ve özellikle sonrasında sağlıklı takibi yapılmamaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl sonra bu projelerin akıbeti, olumlu ya da olumsuz merak konusudur. Yatırımınızdan para kazanmak istiyorsanız, seçimler yaparken doğru kararlar vermelisiniz.”

Ayrıca Habdank, Türkiyedeki mevzuatlara ek olarak, bu sektörün ve firma olarak kendisinin çıkış noktası olan Alman normlarına da uygun bir şekilde hareket etmektedir. Almanya’da uzun yıllardır kazandığı tecrübe ile sektöre kalıcı bir kalite anlayışı getirmeyi amaçlayan Habdank; DGUV Vorschrift 3; DIN VDE 0100-600; DIN VDE 0105; DIN VDE 0101; DIN VDE 0185 gibi bir çok norma uygun sistemler kurup, bu sistemlerin takibini gerçekleştirmektedir.

COMMENTS