WhatPeak
What Peak Enerji, 2016 yılında bakım-onarım, denetleme, test ve teknik servis hizmetlerini vermeye başlamıştır. Türkiye’de 12 servis partneri ve yurt dışında 2 servis partneriyle uluslararası anlamda faaliyet gösteren bir firma olmuştur. Gelişen teknolojiyi takip ederek yatırımcılarına kaliteli ve güven odaklı bir hizmet sunmayı kendisine ilke edinmiştir.

Nevşehir’de kurulan 800 m2’lik “GES Tamirhanesi” ile, uzaktan izleme merkezi, butik panel üretimi ve yedek parça stok hizmeti vermektedir. Fabrika içerisinde modül ve evirici tamirini de gerçekleştirebilmektedir.

Teknik servis hizmeti ile yatırımcılara santrallerde oluşabilecek herhangi bir arızada 4 saatte arızaya müdahale edebilmektedir. Şu an, RefuSol eviricilerinin yetkili teknik servis hizmetini vermektedir.

Suncycle-What Peak iş birlikteliğiyle Mobil Elektrolüminesans (EL) ve Flash Test hizmetiyle modüllerin sahadan ayrılmadan, günde yaklaşık 300 adet panelin EL ve Flash testlerini gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca, dünyada 6.1 GW denetim ve bilirkişi referansı bulunan Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie (DGS)-What Peak Enerji iş birlikteliğiyle, güneş enerjisi santrallerinin kurulumunda veya kurulum sonrasında denetlemesini yapmakta ve EN ve VDE standartlarına göre sertifikalandırmaktadır.

What Peak Enerji, Türkiye’de yerli Datalogger üretimine Nevşehir’de başladı. Yerli üretim avantajıyla, data-loggerlarda oluşabilecek arıza ve değişim durumlarında hızlı müdahale imkanına sahiptir.

İletişim
Mehmet Yeşilyurt
+90 533 131 2273
mehmet.yesilyurt@whatpeak.com.tr
İstanbul