Weidmüller Türkiye, 25. Yılını Kutladı

Weidmüller’in, Türkiye’de 1991 yılında başlayan yolculuğu, müşterileriyle kurduğu güçlü ilişkiler ve iş ortaklarının desteği ile devam ediyor.

Weidmüller, 25 yıldır Türkiye’de varolmanın mutluluğunu 2016 yılı bitmeden, boğazda düzenledikleri etkinlik ile kutladı. İş ortakları ve müşterilerin, Weidmüller ekibini onurlandırarak geceye gösterdikleri yoğun katılım, Weidmüller Türkiye organizasyonunun başarısının en önemli göstergesi oldu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Weidmüller Türkiye ülke Müdürü Birol Atay:Türkiye organizasyonu olarak 25.yılımızı ilk günkü heyecanımızla kutluyoruz. Türkiye gibi gelişmekte olan bir pazarda yapılacak çok iş olduğunu ve bunun ancak iş ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte sürdürülebilir ilişkiler kurarak gerçekleştirebileceğimizi biliyoruz,dedi.

Weidmüller MEACAT Bölge Müdürü Mahmut Bertan ise: Türkiye’de 25 yılı geride bırakmış olmak oldukça gurur verici. Türkiye organizasyonumuzun başarısının arkasında global stratejileri yerel dinamiklerin taleplerine göre entegre ediyor oluşumuzun yattığını düşünüyorum. Etkinliğimize iş ortaklarımız ve müşterilerimizin göstermiş olduğu ilgi sadece satışlarımızı arttırmadığımızı sürdürülebilir ve arkadaşça ilişkiler kurduğumuzu gösteriyor. Bize bu onuru yaşatan tüm ekip arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Umarım birlikte nice 25 yİllar kutlarız, dedi.

Etkinliğin son konuşmasını ise Weidmüller Group CFO’su Jörg Timmerman gerçekleştirdi. Mahmut Bertan ve Weidmüller çalışanlarıyla birlikte 25. Yıl pastasını da kesen Timmerman şunları söyledi:Bu güzel etkinlikte gözlemlediğim yoğun katılm, Weidmüller’in ne kadar yakın ilişkiler kurduğunu gösteriyor. Almanya ve Türkiye arasındaki karşılıklı ticaret hacmi 2011 yılında yaklaşİk %13 büyüyerek yaklaşİk 37 milyar Euroya yani rekor bir seviyeye ulaşmış durumda. Bu da, Türkiye ve Almanya’nın ne kadar önemli bir bağla bağlandığının göstergesidir. Weidmüller Türkiye, geçtiğimiz yıl Weidmüller Grubu’nun büyümesindeki baş makinistiydi. Hepinizi bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Bu başarı ancak müşteri ve partnerlerinizle güçlü iş ilişkileri kurabilmenizle mümkün olabilir. Bu iş ortaklarımızın pek çoğunu bugün burada görmekten mutluluk duyuyorum. 25 yıl önce Türkiye pazarındaki bu başarı belki öngörülemezdi ama Weidmüller hem çalışanların hem de müşterilerin potansiyeline hiç kuşku duymadan inandı ve inanmaya devam ediyor,dedi.

Weidmüller Türkiye’nin tüm çalışanlarına, iş ortaklarına ve müşterilerine nice 25 yıllar dileriz.

https://www.voltimum.com.tr/haberler/weidmuller-turkiye-25-yilini-kutladi