Üye Haberleri

26
Kas
2016
SMA COM Gateway, FV Sistemler İçin Geleceğe Dönük Veri İletişimini Başlatıyor
23
Kas
2016
Huawei ve Halk Enerji İş Birliği

Üyelerimizden Huawei'in yüksek verimli inverterlerinin kullanıldığı ve ülkemizin önemli EPC firmalarından Halk Enerji tarafından 28 Ekim 2016 tarihinde şebekeye başarıyla bağlanan Türkiye'nin ikinci lisanslı güneş enerjisi projesi kutlanıyor.

Türkiye'nin en soğuk yeri sayılan...


Devamı

23
Kas
2016
Erikoğlu Sunsystem Enerji, Takım Arkadaşı Arıyor

Üyelerimizden, GES yatırımcısı ve EPC firması olan Erikoğlu Sunsystem Enerji, bünyesinde istihdam edilmek üzere “Satış Pazarlama Sorumlusu” arıyor.
 
Genel Nitelikler

- Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
- Tercihen mühendis ve güneş enerjisi alanında deneyimli,
- En az 3 yıl satış...


Devamı

23
Kas
2016
Mazaka Makina, AEROLİFT INDUSTRIALS B.V. ile Distribütörlük Anlaşması İmzaladı
22
Kas
2016
400 Şirket, Avrupa'da Anti-Dampinge "HAYIR" Dedi

Over 400 European companies covering all EU Member States sent a letter to European Trade Commissioner Cecilia Malmstrom, asking her to end the trade measures in place since 2012 on Chinese solar modules and cells.

Jochen Hauff, Board Director of SolarPower Europe representing BayWa r.e....


Devamı

22
Kas
2016
Solar Power Europe, Eleman Arıyor

Business Analyst in charge of Technology Development

Policy Unit
Full time, availability from January 2017
With headquarters in Brussels, we are seeking a highly motivated person to join our Policy Unit. The Policy Unit develops leading intelligence on markets, industry and technologies with...


Devamı

22
Kas
2016
Neden Sharp Panel Kullanmalıyım?

Uzun yıllar dünyada bir numaralı güneş paneli üreticisi olarak hizmet vermiş olan Japon Sharp Solar firması yeni ortaklık yapısı ile tekrar pazarda önemli bir yer edinmeyi hedefliyor. Sharp Türkiye bu konuda özet bir bilgilendirme notu hazırlamış.

Sharp Geçmişi

-    Dünya çapında Elektronik...


Devamı

19
Kas
2016
EAE Elektrik, EİF-SolarCadde2016'da Yerini Aldı

Üyelerimizden EAE Elektrik, 3-4 Kasım 2016 tarihlerinde, Ankara Congresium' da düzenlenen EIF Enerji Kongresi'ne "Solar Cadde" konseptinde katılım sağladılar. 

Bu sene 9.cusu gerçekleşen fuardaki standlarında EAE Elektrik, Açık Saha Güneş Enerjisi Santrali Uygulamaları için standartlara uygun,...


Devamı

17
Kas
2016
Jinko 3.Çeyrek Finansal Tablo Açıklandı

Jinkosolar olarak başarıyla geçen 2016 yılı 3.çeyrek finansal sonuçlarımızı sizlere sunmaktan gurur duyarız. Global anlamda zor geçmesi beklenen 2017 yılı öncesi sizlere güvence olması açısından ilgili tüm detayları bilgilerinize sunarız.

Kendi yatırımlarımızda kullanılan 50 MW dahil olmak...


Devamı

16
Kas
2016
Fotovoltaik Sistemler Eğitimi

Ülkemizin henüz yeterince değerlendirilmemiş, oldukça yüksek bir enerji verimliliği potansiyeli bulunmakta olup, bu potansiyelin değerlendirilebilmesi için finansal ve teknik desteğin arttırılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Etkin enerji yönetimi, kuruluşlar için yararlı olmanın haricinde artık bir...


Devamı

15
Kas
2016
HT SAEE, Mükemmellik Sertifikası Aldı

Üyelerimizden N-tip mono kristal güneş paneli üreticisi olan HT-SAAE "Highway" modeli 265-270W, 60 hücreli güneş panelleri ile TUV Rheinland'dan "En üst seviye güvenilirlik" sertifikasını aldı.

Dünyada çok az üreticinin Triple IEC Standartları testini geçtiğini belirten HT-SAAE yetkilileri, bu...


Devamı

15
Kas
2016
Sader, Farklı Akü Tipleri Arasında Yaptığı Test Sonuçlarını Açıkladı
14
Kas
2016
Prysmian Grup SolarCaddeye Katıldı

Prysmian Group Türkiye, enerji sektörünün farklı alanlarından temsilcilerini bir araya getiren 9. Enerji Kongresi ve Fuarı’na (EIF 2016) katıldı ve ‘Güneş Enerjisi Sektöründe Doğru Ürün Seçimi’ konusunda verdiği seminerle sektörü bilgilendirdi.

Enerji sektörünün farklı alanlarından...


Devamı

14
Kas
2016
Şişecam Artık Avrupa'nın 1 Numarası Oldu

İtalyan şirket Sangalli Vetro Porto Nogaro’yu 84.7 milyon Euro karşılığında satın alarak bünyesine katan Şişecam, Avrupa’nın en büyük düzcam üreticisi haline geldi.

Satın alma işlemi sonrasında yaptığı açıklamada Şişecam’ın dört ana iş kolunda faaliyet gösterdiğini söyleyen Şişecam Topluluğu...


Devamı

13
Kas
2016
Borusan Yerli Üretimi Düşünebilir

Türkiyenin rüzgâr enerjisinde 2023 hedefi 20 bin megavat (MW). Bugün gelinen noktada, rüzgârdaki kurulu güç 5 bin MW civarında. Rüzgar enerjisinde önde gelen şirketlerden Türk-Alman ortaklığındaki Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Mehmet Acarla, “Rüzgârda 2023 hedefine ulaşmak için yıllık 1.900...


Devamı