Üye Haberleri

12
Ağu
2014
CSUN'dan Egemen Seymen ile  Solarex 2014 Röportajı

Türkiye'nin en büyük yerli güneş paneli üreticisi olan CSUN'dan Egemen Seymen ile yaptığımız röportaj kapsamında kendisine Solarex 2014 fuar izlenimlerini, sektörde yaşadığı zorlukları ve çözüm önerilerini sorduk. Bu tip ufak röportajlara bir süre sonra web sayfamızda ve sosyal medya kanallarımızda sık sık yer vereceğiz.

12
Ağu
2014
Canadian Solar - Solarbaba Röportajı

Dünyanın en büyük 5 güneş paneli üreticisinden biri olan Canadian Solar'ın Türkiye ve Ortadoğu sorumlusu olan Eren Engür ile Solarex 2014 kapsamında özel bir röportaj yaptık. Kendilerinin bir süredir ülkemizde yerli üretim konusunda istekli olmaları ancak Ankara'da bu konuda gerekli destek ve...


Devamı

09
Ağu
2014
Güneş Enerjisi Sektöründe Öztüketim

Türkiye güneş enerjisi sektörünün önemli mühendislik (EPC) şirketlerinden biri olan ELSE Enerji, son zamanlarda Kayseri bölgesinde başladığı projelerle dikkat çekiyor. ELSE Enerji bu sunumunda Türkiye'de önümüzdeki yıllarda önem kazanacak öz tüketim modeli hakkında özet bilgi vermiş.

09
Ağu
2014
Türkiye'de Yerli Güneş Paneli Üretimi

Güneş enerjisi sektörünün büyümesine paralel olarak yerli üretimi hedefleyen şirketlerin sayısı da artacaktır.Türkiye'de büyük ölçekli güneş paneli üretimine geçen ilk firmalardan biri olan CSUN, yerli üretim yapmanın avantajlarını, yaşanan zorlukları ve aşılması gereken engelleri bu güncel sunumda özetlemiş.

02
Ağu
2014
Trina Solar ve İngiltere PV Pazarı

Dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Trina Solar'ın İngiltere pazarı ile ilgili güzel bir sunum hazırlamış. Bu sene Avrupa'nın en büyük PV pazarı olacak ülkenin politikası, yaşanan sorunlar, önerilen çözümler bizler için de referans teşkil edebilir.

01
Ağu
2014
Yapı Kredi Leasing IFC ile Rekor Kredi Anlaşması Yaptı

Türkiye leasing sektörünün lideri Yapı Kredi Leasing, Dünya Bankası’nın özel sektöre finansman sağlayan kuruluşu olan Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ile enerji verimliliği projelerinde kullanılmak üzere 6 yıl vadeli, 96 milyon dolarlık özel bir kredi anlaşması yaptı. IFC’nin dünya genelinde bir...


Devamı

31
Tem
2014
Fronius, Fronius Agilo TL ile gücüne güç kattı

Kompakt bir tasarıma sahip yüksek performanslı yeni merkezi inverter serisi Fronius Agilo TL özellikle büyük ölçekli sistemler için uygundur. Kolay kurulum, kolay bakım ve yüksek verimlilik cihazın sunduğu birçok avantajdan sadece birkaçını oluşturuyor.

Fronius Agilo TL, 360 ve 460 kVA çıkış...


Devamı

24
Tem
2014
Yazıhane'ye Form Solar İmzası

Türkiye’nin LEED belgeli ilk home-office projesi Yazıhane’nin güneşten elektrik üreten sistemleri, Form Solar tarafından projelendirildi ve kurulumu yapıldı. Yazıhane projesinde enerji ihtiyacının bir kısmı, çatı üzerine monte edilen ve panel gücü 255 Wp olan 176 adet Yingli Solar marka...


Devamı

22
Tem
2014
Selçuk Belediyesi Form Solar'ı Tercih Etti

Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi birçok zengin kültür varlığına ev sahipliği yapan İzmir’in Selçuk beldesinde inşa edilen hal binalarının güneşten elektrik üreten sistemleri, Form Solar tarafından projelendirildi ve kurulumu yapıldı. Proje’de toplam gücü 150 kW olan 12 adet...


Devamı

17
Tem
2014
Leading Global Manufacturer of PV Cells and Modules
15
Tem
2014
Hanwha Türkiye Güneş Enerjisi Pazarında

Dünyanın en hızlı büyüyen güneş enerjisi pazarlarından kabul edilen Türkiye’ye yönelen yabancı şirketlere bir yenisi daha eklendi. Güney Kore’nin önde gelen sanayi gruplarından Hanwha, Türkiye’de açtığı şube ile güneş enerjisinden enerji üretimine yönelik çözümler sunacak.

15
Tem
2014
Hanwha HSL Ürün  Serisi Solerex'te Sergilenecek

Etkin güneş ışığı modüllerinde dünyanın ilk 10 yüksek kaliteli fotovoltaik üreticisinden biri olan Hanwha SolarOne, yeni nesil HSL serisinin polykristalli modüllerini, 10 -12 Nisan tarihleri arasında İstanbul/Türkiye'de düzenlenecek olan Solarex İstanbul güneş enerjisi ve teknolojisi fuarında sergileyecek. 

10
Tem
2014
Jinko Panellerin kullanıldığı Proje TEDAŞ Onayı Bekliyor

Kcetaş adına Kayseri'de gerçekleştirilecek toplamda 5,0 MW’lık lisanssız santrallerin ilk 1,15 MW'ının kurulum çalışmaları devam ediyor.TEDAŞ onay aşamasında olan 1,15 MW'lık projede JKM260P (260W polikristal) Jinko panelleri kullanıldı.

09
Tem
2014
Çebi Yapı “Yazıhane” Projesinde FORMSOLAR'ı tercih etti

Türkiye’nin LEED belgeli ilk HOME-OFFICE projesi YAZIHANE’nin güneşten elektrik üreten sistemleri, FORM SOLAR tarafından projelendirildi ve kurulumu yapıldı.

Çebi Yapı tarafından inşası tamamlanan ve E-5 karayoluna çok yakın bir konumda olan YAZIHANE Beylikdüzü 12 ofis, 2 mağaza ve 4 otopark...


Devamı

03
Tem
2014
Selçuk Belediyesi Hal Binalarının Projesi FORMSOLAR’dan

Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi birçok zengin kültür varlığına ev sahipliği yapan İzmir’in Selçuk beldesinde inşa edilen hal binalarının güneşten elektrik üreten sistemleri, FORM SOLAR tarafından projelendirildi ve kurulumu yapıldı.

Selçuk Belediyesi’nin bölgedeki tarım...


Devamı