Üye Haberleri

17
Oca
2017
Axitec Stajyer Arıyor

Çok Enerjik ve Uzun Dönem Üniversite Stajyeri Arıyoruz !

GÖREVLERİN

- Satış bölümüne gerekli her türlü yardımcı desteği sağlamak ve tamamlayıcı işlemleri yapmak
- Dosyalama işlemlerini yapmak, yazılı ve elektronik ortamdaki haberleşme, büro yönetimi ve çalışan iletişimini sağlamak,...


Devamı

16
Oca
2017
Türkiye'nin Geleceği Temiz Enerjide

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, Türkiye'deki kurulu güç portföylerinin yüzde 67'sinin yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluştuğunu belirterek, "Ülkemizin geleceğinin yenilenebilir enerjide olduğunu düşünüyoruz. En önemli gündemimiz 'Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesinin desteklenmesi....


Devamı

14
Oca
2017
Çatıdaki Güneş Kollektörlerine Dikkat!

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, Türkiye’de standartlara uygun yapılmayan milyonlarca çatının olası bir depremde büyük bir tehlike yaratacağını belirterek, “Standartlardan uzak çatılar kadar, üzerlerine plansız şekilde yerleştirilen güneş...


Devamı

10
Oca
2017
Huawei Servis Ekibi Sivas’ta

"Ürünlerimizin olduğu her yerde, hizmetimiz var!" sloganıyla hareket eden üyemiz Huawei, Sivas Et ve Süt Kurumu tarafından yatırımı yapılan GES projesinin kontrolünü gerçekleştirdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre proje, 1 MW güce sahip. Güneş panellerinin Perlight Solar,...


Devamı

10
Oca
2017
Uluslararası İlk "Ekoetiket" Olma Özelliğini Taşıyan EKOenerji, Artık Türkiye'de
10
Oca
2017
Asunim'den Bir Lisanslı Güneş Enerjisi Santrali Daha Geliyor

Asunim Türkiye, ikinci bir Lisanslı Proje için ön proje onayı aldı. Türkiye’nin ilk lisanslı güneş enerjisi santralini (GES) devreye alan Asunim Türkiye; bu alandaki bilgi ve tecrübesini kullanarak, YBT Enerji adına, Sivas Hamal GES projesi için ön proje onayı aldı.

Projelendirme ve mühendislik...


Devamı

09
Oca
2017
Sharp Foxconn İşbirliğinin İlk Ürünleri

Teknoloji sektörünü yakından takip edenlerin bildiği gibi bu sene içinde dünyanın en büyük yarı-iletken/elektronik üreticisi olan Foxconn Japon Sharp firmasını satın almıştı. 7-8 yıl boyunca dünyanın en büyük güneş paneli üreticisi pozisyonunu koruyan Sharp'ın güneş enerjisi sektöründeki geleceği...


Devamı

08
Oca
2017
Şişecam Çatısına 6MW Gücünde GES Kuracak

Şişecam'ın Mersin düzcam fabrikasının çatısına kurulacak 6 megavat gücünde güneş enerjisi santrali, çatı üzerine monte edilmiş dünyadaki en büyük 5 projeden biri olacak. Mersin'deki düzcam fabrikasının çatısına 6 megavat gücünde güneş enerjisi santrali kuracaklarını belirten Şişecam Topluluğu...


Devamı

07
Oca
2017
GÜYAD Eleman Arıyor!

Yerel ve global kurumsal enerji sektörü oyuncularının kurmuş olduğu Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) , Ankara merkez ofisi için aşağıdaki özelliklere sahip ve tam zamanlı çalışacak bir koordinatör arıyor.

- Üniversite mezunu
- Tercihen güneş enerjisi olmak üzere, temiz enerji...


Devamı

06
Oca
2017
Goodwe ile "M VE M Enerji" İşbirliği

Üyemiz Goodwe, "M VE M Enerji" ile Kayseri'de 6MW'lık Elbistan Projesi için anlaştı. 

Projede kullanılacak inverterlerin üretimine başlandı. Projede, Goodwe'nin yeni 60 KW'lık, 4 MPPT'li, DC-AC Parafudr'lu inverterleri kullanılacak. 

Goodwe'nin 2017 yılında proje pazarında beklentileri yüksek.

04
Oca
2017
Panasonic’ten Bir Seminer de Antalya'da

Üretmiş olduğu 1 milyarın üzerinde güneş hücresi ve güneş enerjisinde 40 yılı aşkın deneyimiyle 1975'ten beri güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren üyemiz Panasonic, 11 Ocak Çarşamba günü Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda, Güneş Panelleri ve Güneş Enerjisi Santralleri hakkında bir seminer...


Devamı

03
Oca
2017
Huawei Servis Takımı Kilis'te

"Ürünlerimizin olduğu yerde, hizmetlerimiz de var!" diyen üyemiz Huawei, Halep sınırına yakın olan Kilis'te faaliyete geçen ve toplamda 33 adet Huawei SUN2000-33KTL akıllı eviricilerin kullanıldığı 1MW güneş enerjisi tesisi için müşterileriyle birlikte çalışmaktan gurur ve memnuniyet duyduğunu belirtti.

02
Oca
2017
Asunim Oylum GES'i Devreye Aldı

Asunim Türkiye tarafından kurulumu gerçekleştirilen, Kayseri İncesu OSB içinde yer alan Oylum Sınai Yatırımlar'a ait 1.148 KWp gücündeki çatı üzeri güneş enerjisi santralinin geçici kabulü yapıldı.

Projede, 4158 adet Jinko Solar marka güneş paneli, 38 adet SMA marka inverter ve Leoni marka DC...


Devamı

30
Ara
2016
Mazaka Makina, İhracata Devam Ediyor

Üyemiz Mazaka Makina, Irak - UmmQasr Merkezli AmmarAlbayaty'ye 2 Adet Mazaka WoodpeckerMW800 Bariyer ve Solar Kazık Çakma Makinası sevkiyatını gerçekleştirdi.

Mazaka, Irak bölgesinde büyük iş gücüne sahip AmmarAlbayaty'ye, 2017 yılı içerisinde planlı olarak 10 adet daha MW800 Bariyer Kazık Çakma Makinası teslim edecek.

Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

29
Ara
2016
Pv Max'ın, Denizli Belevi'deki 4.38 MW lık GES Projesi

Ana yüklenicisinin İNTEGREEN ENERJİ olduğu Denizli Belevi bölgesinde yer alan ve toplamda 5 arazi üzerine kurulacak olan proje için tüm mekanik ve elektrik uygulamaları, tel çit kamera ve aydınlatma sistemlerinin kurulumunu kapsayan anahtar teslim GES kurulum işlemlerinin PV MAX ENERJİ tarafından yapımına başlanmıştır.