Trina Solar’dan Apple, Huawei ve Nclave Destekli Akıllı PV Çözümü

Trina Solar’dan Apple, Huawei ve Nclave Destekli Akıllı PV Çözümü

Dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden Trina Solar, akıllı PV sistemlerini tanıttı. Çin merkezli güneş paneli üreticisi, güneş panellerini solar izleyici sistemi ve inverterle birleştirdi ve TrinaPro isimli entegre edilmiş yeni PV sistemini yarattı.

Şirketin kendi yüksek verimli panelleri dahil olmak üzere, TrinaPro oldukça kaliteli bileşenlerden oluşacak; inverterler ortaklar Huawei ve Sungrow’dan sağlanırken, takip cihazı İspanyol üretici Nclave tarafından üretilecek. Buna ek olarak Apple da bu projede donanım ve yazılımlarının mükemmel uyumunun yaratıcısı olarak yer alıyor.

Trina-Pro sistem kayıplarını azaltarak daha yüksek güç üretimi ve daha düşük maliyetlerle sistem dengesini geliştirmeye yardımcı olacak. Yüksek teknolojiye sahip sistem, donanım ve yazılım entegrasyonu ile %30’a varan enerji kazancı sağlarken, akıllı modüller, güneş takip cihazı ve inverterden oluşan yer üstü paketi enerji kayıplarını %10’a kadar azaltabilecek. Ayrıca baraj, göl ve sahil gibi alanları da kapsayabilecek seyyar sistem, PV panellerin karşılaştığını zorlukları azaltmaya yönelik olacak.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde internet bağlantılı sistemler görmüş olsak da, TrinaPro, yüksek teknolojili, şebekeler arası sistemi ile internet bağlantısından daha fazlasına sahip olacak. Bağlandığı Edge Computing ve akıllı O&M sistemi ile veri analizi ve işleyişi yapabilecek olan sistem, operasyon modelini optimize ederek verimlilik sağlayacak. İleri teknoloji ile panellerin işleyişi ve bakımı üzerinde dijitalleşen bu sistemin, yatırımlara geri dönüşü artırması hedefliyor.

https://www.pv-magazine.com/2018/03/22/trina-solar-launches-trinapro-integrated-solution/