Trina Solar’dan 2017 Yılında 9 GW’tan Fazla Sevkiyat

Trina Solar’dan 2017 Yılında 9 GW’tan Fazla Sevkiyat

Fotovoltaik (PV) modüller, çözümler ve hizmetler alanında küresel bir lider olan Trina Solar Limited (Trina Solar), 2017 yılında şirketin küresel modül sevkiyatının 9.0 ile 9.2 GW arası olduğunu açıkladı. PV-Tech tarafından yayınlanan “2017’nin en iyi 10 Modül Tedarikçisi” sıralamasına göre, Trina Solar geçen yıl ikinci sıraya yükseldi ve kümülatif sevkiyatı tüm dünyada 32 GW’ı aştığı için dünyanın en büyük modül tedarikçisi konumunu korudu.

Yılın ilk üç çeyreğinde sevkiyatlar 1.966 GW, 2.481 GW ve 2.092 GW seviyesindeydi ve dördüncü çeyreğin sevkiyatı yükselmeye devam etti ve böylece yıllık sevkiyatın 9 GW’dan daha fazla olması sağlandı.

Trina Solar PV ürünleri ve hizmetleri dünyada 100’den fazla ülkeye ve bölgeye dağıtıldı. Şirket, Çin’in “Bir Kuşak, Bir Yol“ girişimine karşılık, “Bir Kuşak”, “Bir Yol Girişim” ülkelerindeki iş alanlarını da genişletti. Trina Solar, 6 Ocak 2017’de Vietnam’da 1 GW’lık güneş PV hücresi üretim projesini başlattığından beri, Vietnam’daki en büyük PV üreticisi sayılmaktadır. Ayrıca, Trina Solar, Hindistan’da 3 GW’dan fazla modül üretmiştir ve böylelikle piyasanın %25’ine sahiptir.

Trina Solar, Çin, ABD, Birleşik Krallık, diğer Avrupa ve Asya ülkelerinde güneş enerjisi projeleri tasarlayıp, işletip, satmaktadır. Trina Solar, proje seçimi, tasarımı, finansmanı, izinleri, mühendisliği, tedarik, inşaat, kurulum, izleme, işletme ve bakım gibi güneş enerjisi projelerinin geliştirilmesinin tüm yaşam döngüsünde rol oynamaktadır. Şirket şimdiye kadar bu şekilde yaklaşık 2 GW’lık güneş projelerini dünyaya sunmuştur.

Ağustos 2017’de Trina Solar, pazarda hızla yükselen ilk konut tipi PV markasını – TrinaHome’u piyasaya sürdü. Şirket, Çin`de bir milyondan fazla hane için Trina Solar konut PV sistemi kurulum hizmeti sağlamak için önümüzdeki beş yıl boyunca “Bir Milyon Çatı Planı”nı uyguluyor olacak.

2017 yılı sonuna kadar, Trina’nın Çin’deki ticari sektör projeleri 20`den fazla yerel şehir ve bölgeyi kapsayarak yüzde 500’e yükseldi. Önümüzdeki üç yıl içinde, şirket, 10 milyon Renminbi Yuan (RMB) satış hedefli 1000 ticari ortak geliştirmeyi hedeflemektedir.

20. yıldönümünü 2017’de kutlayan Trina Solar, sağlıklı, istikrarlı ve sürdürülebilir bir gelişme kaydetti. Ayrıca Nesnelerin Enerji İnterneti girişiminde küresel lider bir kuruluş olmak için 3.0 dönemini başlattı.