Trina Solar, DNV GL Tarafından “Top Performer” Modülü Üreticisi Olarak Seçildi

Trina Solar, DNV GL Tarafından “Top Performer” Modülü Üreticisi Olarak Seçildi

Trina Solar, DNV GL tarafından global PV modülü üreticilerin arasından “En İyi Performanslı şirket” olarak tanındı. Bu, Trina Solar’ın DNV GL tarafından aldığı dördüncü ödül.

Denizcilik, petrol & gaz, enerji ve yenilenebilir enerji endüstrilerine sınıflandırma, teknik güvence, yazılım ve bağımsız uzman danışmanlık hizmetleri sağlayan global kalite güvence ve risk yönetimi şirketi DNV GL, 2014 yılından bu yana yıllık PV Modülü Güvenilirlik Puan Kartını yayınlıyor. Scorecard, bugün piyasada bulunan PV modülü güvenilirlik testi sonuçlarının en kapsamlı karşılaştırması olup, dört ana testi kapsıyor: termal döngü, yaş sıcaklık, dinamik mekanik yük ve PID. “En İyi Performans” ın tanımlaması, DNV GL’nin PV Modülü Güvenilirlik Puan Kartı’na dayanıyor.

Geçtiğimiz beş yılda, DNV GL, 50’den fazla PV modülü üreticisi için 300’den fazla malzeme (BOM) test etti. En büyük on küresel modül üreticisinin dokuzu ve en son BNEF “Tier 1” üreticilerinin % 70’inden fazlası PV Modül Ürün Kalifikasyon Programı’na (PQP) katıldı.

2017 yılı sonunda, Trina Solar’ın toplam PV modülü sevkiyatları dünyada ilk sırada yer alarak 32GW’ı aşmıştı. Bugün, Trina Solar monokristal DUOMAX ikiz modülü de dahil olmak üzere kapsamlı bir PV modülü portföyü sunuyor. Bu ürün, yüksek verimli iki hücreli çift cam konstrüksiyonla birleştirilir ve BOS ve LCoE’yi azaltmanın yanı sıra güç üretimini artırmaya yardımcı olur.

Endüstri lideri solar modülleri, son teknoloji ürünü takip sistemleri ve dünya standartlarındaki inverterleri entegre eden Trina Solar, geçtiğimiz Mart ayında TrinaPro adlı akıllı PV çözümünü piyasaya sunmuştu. TrinaPro, premium bileşenleri, optimize edilmiş sistem entegrasyonu ve akıllı O & M ara bağlantısını birleştirerek sistem LCoE’yi önemli ölçüde azaltabilir durumda. TrinaPro’nun bir parçası olan takip sistemi, gelişmiş güç üretim kapasitesi için DNV GL tarafından onaylandı.

Trina Solar Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayın