Trina Solar 20. Yıldönümünü Kutluyor

Trina Solar 20. Yıldönümünü Kutluyor

20 senede Trina Solar

Yenilenebilir Enerji, 1997 yılından bu yana uzun bir yol kat etti ve Trina Solar, bu yıl 20. yıldönümünü kutluyor. Dünyanın en büyük fotovoltaik (PV) modül üreticilerinden biri olarak üretim operasyonları, kalite güvenceleri, ARGE konularına verdiğikleri önem ve sürekli yenilikçi vizyonları ile sektöre hizmet edeceğinin taahüdünü veriyor.

Trina Solar kurulduğunda, solar enerjisi daha yeni bir sektör olarak sayılıyordu. PV’nin kurulu gücü ise, 2000’li yılların sonlarına doğru hızla bir ivme ile büyümüştü. Güneş Enerjisi Endüstrisi Derneği (SEIA) verilerine göre 2006 ve 2016 yılları arasında yıllık ortalama %68 büyüme kaydedildi ve Trina Solar bu artışın en büyük mimarlarından biri oldu.

Trina Solar sayılarına kısa bir bakış

20 senelik iş ömründe Trina Solar, dünyanın en büyük PV modül üreticisi haline geldi. Tüm dünyada 30 GW ‘den kurulu paneli bulunan Trina Solar küresel piyasada %10 luk bir pazar payı elde etti. 2016 sonundaki üretim kapasitesi ise, yerelleştirilmiş ürünleri ve coğrafi avantajları kullanan 8 bölgede 6 GW’ı geçti.

Ardından Trina Solar, Bloomberg New Energy Finance tarafından 50 farklı modül markası arasında en güvenilir PV üreticisi seçildi. Mayıs 2017’de tespit edilen %24.13’lük IBC hücre verimliliği de dahil olmak üzere 2011 yılından beri toplam panel verimliliklerinde toplam 16 farklı dünya rekoru kırdı.

Bu başarının formülü nedir?

Yüksek verimlilik, yüksek pik güç ve gerçek dünya performansı verilerinde birçok kez en üst noktayı belirleyen olarak isim yapmış Honey Modülleri gibi ürünlerin arkasında Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri yatmaktadır.

Bu yenilikler, ticari ve konut müşterilere sunulan hizmetlerde çeşitlilik sağlamıştır. Tier1 PV üreticisi olmanın yanı sıra Trina Solar, enerji yönetimi, depolama ve tasarruf için sistem entegrasyonları ve çözümleri de sunmaktadır. Kaliteli ürünler, sektör öncüsü şirketlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu noktalar, Trina Solar’a “PricewaterhouseCoopers” tarafından en sürdürülebilir PV şirketi olarak belirlenmesinde rol oynamıştır.

Trina Solar için ufukta ne var?

20. yılını geride bıraktıkları bu dönemde Trina Solar, önde gelen akıllı enerji sağlayıcısı olmaya odaklanmaya devam edecektir. Çok yönlü yaklaşımları, Ar-Ge’deki ilerlemelerine, alt yapı entegrasyonlarındaki (geliştirme ve finansman dahil olmak üzere), modüllerdeki ve depolama alanındaki genişletilmiş çözümlerine yön verecektir.

Trina Solar, müşterilerinin beklediği yenilikçi ve güvenilir ürünleri sunmak için uzun yıllar daha hizmet vermeye devam edecek.

http://pages.trinasolar.com/Trina-Solar-20-senesini-dolduruyor.html