Tayland Yüzen Güneş Enerjisi Santrali

Tayland Yüzen Güneş Enerjisi Santrali

Fransa merkezli ve yüzen güneş panelleri konusunda uzman olan Ciel & Terre şirketinin, önümüzdeki Mart ayında Tayland’ta yüzen güneş enerjisi santrali kurması planlanıyor. Tayland’ın bu yüzen teknolojiye hazır olduğunun sinyali EGAT (Tayland Elektrik İdaresi)’in önümüzdeki 3 yıl içerisinde 65 MW’lık yüzen güneş enerjisi üretme konusundaki ilgisinin oldukça ses duyurması oldu.

Ciel & Terre şirketinin Tayland’da bir çok projesi mevcut fakat yüzen güneş santralinde kullanılacak olan paneller için tamamen yeni bir ürüne yer verilecek. Şirketin bölge sorumlusu Harold Meurisse, yapılacak güneş enerjisi santraline ait yüzen strüktür tasarımı, özel demirleme sistemi gibi çözümleri de içinde bulunduran, aynı zamanda Tayland’ın gereksinimlerine ve şartnamelerine de uygun özel bir çözümü vaat ettiklerini belirtti.

Ünlü Yüzen Pazar’ından sonra yüzen güneş enerjisi santrali ile de karşımıza çıkacak olan Tayland, diğer Güneydoğu Asya ülkelerinde öncü olacak bir işe de imza atacak.

https://www.pv-tech.org/news/ciel-terre-to-launch-floating-solar-manufacturing-in-thailand-next-year-vie#.Wg2QpFzucFw.twitter