Suoz
SUOZ Enerji Grup, Marsan Marmara Holding’in 35 yıllık deneyimi ile 2017 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Mert Uçuran ÇİLLER ve şirket CEO’su Berk Uçuran ÇİLLER tarafından, Türkiye’nin büyümesinde önemli bir etken olarak öne çıkan yenilenebilir enerji alanında üretim ve hizmet vermek üzere kurulmuştur. Kaliteli üretimi, ar-ge çalışmaları, inovatif ürünleri ve satış sonrası hizmetleri ile fark yaratan SUOZ Enerji Grup, uzmanlaştığı alanda yerli ve yabancı iş birlikleri çerçevesinde birçok ilke imza atarak sektörü geliştirme vizyonu ile hareket etmektedir.

Güneş enerjisi santral projeleri, farklı nitelik ve çeşitlilikte panel ve İngot üretimi, distribütörlükler ve hücre basımı başta olmak üzere sektöre artı değer sunan birçok faaliyeti bünyesine katan SUOZ Enerji Grup, yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını çeşitlendirerek iddialı bir büyüme hedeflemektedir.

Gerçekleştirdiği satın almalarla 370 MW’lık güneş paneli üretim kapasitesini 2018 yılının üçüncü çeyreğinde 870 MW’a çıkarmayı hedefleyen SUOZ, panel ve yan sanayi hammadde üretimlerinin yanı sıra tüm üretim alt yapısını tam entegre hale dönüştürmek ve bu alanda uzmanlığını artırmak amacı ile ingot, wafer ve hücre üretim teknolojilerine sahip Silcio ve Pİritium fabrikalarını satın almıştır.

Yunanistan’dan Türkiye’ye taşınacak olan hücre basım makinaları ile grup, Türkiye’nin ilk hücre üretimini gerçekleştirecektir.
Bireysel kullanımları ve küçük iştirakleri de önemseyen SUOZ Enerji Grup, çatı enerjisinde sektörün gelişimine paralel yatırım ve hizmet alanlarını büyüterek ‘Çatı Pili’ solar paketlerin tedarikinden kurulumuna yönelik teknik desteğe ve finansmana birçok hizmeti sunarak ‘Türkiye’nin bu alanda yaratacağı katma değere’ büyük katkı sağlamayı hedeflemektedir.

İletişim
Buse Yıldırım
+90 555 802 1994
buse.yildirim@marsolar.com.tr
İstanbul