Sungrow, Sektörün En Büyük Test Odasını Piyasaya Sundu

Yenilenebilir enerji kaynaklarının dünya çapındaki lider çözüm tedarikçisi Sungrow, en yüksek güç dağıtım kapasitesi ile PV ve enerji depolama sistemi endüstrisindeki en gelişmiş tasarımlardan birine sahip olan 10m yankısız odasını piyasaya sundu. Elektromanyetik uyumluluk (EMC) odası olarak da bilinen yankısız oda, yeni ürünler için EMC testlerini kolaylaştıracak ve EMC çözüm teknolojilerini ve ürünlerini buna göre geliştirmeye yardımcı olacak.

Yaklaşık 5 milyon dolara mal olan; planlaması ve inşa sürecide yaklaşık iki yıl süren bu oldukça büyük test odası, 700 m2’nin üzerinde bir alana kurulu ve 7,8 m’lik iç yüksekliğe sahip. Sektörde türünün ilk örneği olarak, bu test odası 10m mesafede 20 ton kadar ağırlığa sahip 50 MW’lık PV inverter anahtar teslim istasyonu gibi büyük elektrik ekipmanlarını ilgili standartların gerektirdiği test edebilecek. Ayrıca, ROHDE & SCHWARZ EMC test sistemini kullanan bu devasa oda, lider üçüncü taraf test kuruluşlarının sağladığı test doğruluğuna da ulaşabiliyor.

PV inverterleri, depolama inverterleri ve diğer elektrikli cihazlar için EMC testleri yapabilen bu yankısız test odası, kilit bir tesisi olarak, Sungrow’un teknoloji liderliğini sembolize ediyor. Bu alandaki faaliyetlerini daha da ilerletmeyi hedefleyen şirket, en gelişmiş ekipmanlar ve benimsediği yüksek test standartlarını ile mevcut test sistemini geliştireceğini belirtiyor.

Her zaman ürün süreç kontrolünün ve teknolojinin yükseltilmesinin önemini vurgulayan şirketin en gelişmiş test platformlarıyla donatılmış bağımsız test merkezi, UL, CSA, TÜV SUD ve TUV Reheinland tarafından tanık laboratuvarı olarak akredite de edildi.

https://www.prnewswire.com/news-releases/sungrow-launches-the-largest-10m-anechoic-chamber-in-pv–ess-industry-300489713.html